Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

nieudane próby złożenia wniosku o wakacje kredytowe

Czy macie też problem ze złożeniem wniosku o wakacje kredytowe przez aplikację? Nie mogę, mimo wielokrotnych dziś prób, wyświetlić zakładki "kredyty" wyskakuje mi błąd 0000006, nie można załadować danych. Bot do kontaktu w aplikacji poradził mi sprawdzić połączenie internetowe. Poważnie? Mam czas do 4 sierpnia ale coś czuję, że będzie mi ten błąd wyskakiwał aż minie termin złożenia wniosku. Jednak swoje trzeba będzie odstać w kolejce do banku... Czy można ten wniosek gdzieś pobrać do ręcznego wypełnienia nie wchodząc na moje ing? 

Odpowiedz
0 Lajków
Iza3
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
16-07-2022
Wiadomość 1 z 22 (6 759 wyświetleń)

Re.: nieudane próby złożenia wniosku o wakacje kredytowe

[ Edytowane ]

Jak wszyscy w tym samym czasie chcą to zrobić to każdy system padnie.. Trzeba poczekać trochę aż system stanie "na nogi". Cierpliwości   PKO już padło

Kolorado
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
5
29-07-2022
Wiadomość 2 z 22 (6 735 wyświetleń)

Re.: nieudane próby złożenia wniosku o wakacje kredytowe

[ Edytowane ]
Ja składałam po godz 6 i się udało, ale trzeba brać pod uwagę to że o tej porze, jak teraz, 90% ludzi składa wniosek... Trzeba próbować co jakiś czas i się uda. Aczkolwiek trzeba mieć na względzie że albo jest błąd w aplikacji albo nie daj Boże tak ma być bo po zawieszeniu raty ,aplikacja pokazuje w kolejnej racie odsetki do zapłaty z raty sierpniowej i wrześniowej a to nie tak miało być ...
Odpowiedz
0 Lajków
Milenaxxxc
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
3
29-07-2022
Wiadomość 3 z 22 (6 674 wyświetleń)

Re.: nieudane próby złożenia wniosku o wakacje kredytowe

Widocznie ich programiści nie potrafią lub nie chcą w optymalizację.

Dodatkowo jak już się łaskawie załaduje do momentu wyboru okresów zawieszanych rat, to każde zaznaczenie kolejnego okresu zawieszenia spłaty powoduje ponowne przetwarzanie wniosku, co jest błędem - jeśli ktoś chce złożyć wniosek na wszystkie okresy to musi czekać na przetworzenie aż 8 razy: 1 raz po zmianie z najbliższego okresu, a kolejne 7 po zaznaczeniu każdego kolejnego. Dlaczego nie można oznaczyć wszystkich opcji a potem przesłać dane do przetworzenia? Znacząco by to odciążyło system!
Wierzyć mi się nie chce, że banki których oprogramowanie na co dzień przewala ogromne ilości danych zostało pokonane przez obsługę jednego wniosku. Wszystko działa poprawnie poza tym jednym wnioskiem Emotikon: Mrugający

Co do zawieszenia odsetek, jeśli nie będzie korekty to składałbym reklamację w bankowości elektronicznej

agentlupus
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
6
29-07-2022
Wiadomość 4 z 22 (6 494 wyświetleń)

Re.: nieudane próby złożenia wniosku o wakacje kredytowe

Właśnie wszyscy w ING mają wyświetlone w kolejnym miesiącu tak jakby podwójne odsetki do zapłaty 🤔 tzn mam ja, i pytałam innych znajomych którzy mają w ING kredyt hipoteczny i zawiesili raty. Trochę to nie fair bo po co wydłużać okres kredytowania jeśli mam odsetki zapłacić w miesiącu bez wakacji za poprzednie miesiące?! Chyba trzeba znowu do UOKiK skierować sprawe
Milenaxxxc
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
3
29-07-2022
Wiadomość 5 z 22 (6 427 wyświetleń)

Re.: nieudane próby złożenia wniosku o wakacje kredytowe

Mi po zaznaczeniu trzeciego z 8 okresów wywaliło błąd komunikacji a potem że wniosek został zmodyfikowany w międzyczasie i proszę powtórzyć operację. To jest muszę przejść przez wniosek od nowa.

Jeśli o odsetki chodzi to w klauzulach:
"odsetki naliczone w okresie zawieszenia zostaną umorzone przez Bank" - być może chodzi o odsetki od dnia zawieszenia (co jest chyba niezgodne z ustawą)

Odpowiedz
0 Lajków
agentlupus
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
6
29-07-2022
Wiadomość 6 z 22 (6 381 wyświetleń)

Re.: nieudane próby złożenia wniosku o wakacje kredytowe

ING nie udostepnilo wzoru wniosku do recznego wypelnienia. Trzeba albo posilkowac sie wzorami z innych bankow, albo pojsc droga ustawy i calosc sporzadzic samodzielnie.

Jezeli ING przyjmuje okresy zawieszen rowne miesiacom kalendarzowym, to moze byc konieczne anulowanie naliczonych odsetek w trakcie miesiaca i "mrozenie" na pierwszy dzien miesiaca. Bez wzgledu na zasade wysokosc wymaganych odsetek na koniec okresu zawieszenia powinna byc rowna tym na poczatek.
onlyoneme
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
99
56
14-07-2022
Wiadomość 7 z 22 (6 270 wyświetleń)

Re.: nieudane próby złożenia wniosku o wakacje kredytowe

Ja rozumiem okres zawieszenia jako płatnośc całej raty. Nie rozumiem tego kompletnie, te wakacje miały pomóc kredytobiorcom a nie zaszkodzić. Mam naliczone już odsetki około 3 tysięcy zł. zapadalnośc raty 05.08. Nie chcę mieć do zapłaty w miesiącu bez wakacji 7-8 tysięcy złotych .. tym bardziej, że w październiku mam aktualizację WIBOR. Mam gdzies w takim razie te wakacje.

magda00o
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
7
14-07-2022
Wiadomość 8 z 22 (6 224 wyświetleń)

Re.: nieudane próby złożenia wniosku o wakacje kredytowe

W okresie zawieszenia wymagalne jest tylko ubezpieczenie. Odsetki naliczone do dnia poczatku okresu zawieszenia powinny zostac przeniesione w tej samej wysokosci na koniec okresu zawieszenia. W miedzyczasie nie ma byc platnosci ani z tytulu czesci kapitalowej, ani z tytulu odsetkowej.

Odpowiedz
0 Lajków
onlyoneme
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
99
56
14-07-2022
Wiadomość 9 z 22 (6 180 wyświetleń)

Re.: nieudane próby złożenia wniosku o wakacje kredytowe

dzial IT chyba polegl na calej linii

jeszcze naliczanie podwojnych odsetek na wrzesien

 

druciarstwo i zmiany na kolanie z testami na produkcji Emotikon: Mrugający

jarekniekrasz
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
15
10
09-07-2022
Wiadomość 10 z 22 (5 989 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

28-03-2024
Re.: Zablokowany dostep

kuriozum mialem dzis to samo - jak sie skonczyla twoja sytuacja?

28-03-2024
zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Witam - dziś otrzymalem sms o tresci "wykryslismy podejrzane transakcje dlatego tymczasowo zablokowalismy bankowosc internetowa, skontaktuj sie z infolinia". Po kontakcie z infolinia otrzymalem inform

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy