Kredyty hipoteczne

Odpowiedz
Highlighted

kredyt na mieszkanie z wykonczeniem

Czesc

 

Mam kredyt hipoteczny który składa się z kredytu na mieszkanie i kredytu na wykończenie. Powiedzmy ze na pewnym etapie kredytu będę miała wystarczające oszczędności które pozwolą opłacić pozostała kwotę dla dewelopera i  wykończyć mieszkanie.  Rozumiem, ze najprostszą metoda jest uruchomienie całości kredytu a potem jego nadpłacenie, ale może da się to zrobić prościej?

Stad moje pytania:

  1. Czy można uruchomić cześć środków na spłatę mieszkania oraz zrezygnować  z uruchomienia reszty środków i zacząć spłacać kapitał??
  2. Czy można nie uruchamiać transzy związanej z wykończeniem mieszkania i zacząć spłacać kapitał?

dzieki !

Odpowiedz
0 Lajków
Justyna123
Nowy w branży
Nowy w branży icon
2
0
10-03-2020
Wiadomość 1 z 4 (425 wyświetleń)
Highlighted

Re.: kredyt na mieszkanie z wykonczeniem

Justyna,

Bank udzielając Ci kredyt udziela Ci maksymalnie takiej kwoty, jaką masz w Umowie. Nie masz obowiązku uruchomić całości środków.

Co do spłaty - jeśli dobrze pamiętam, to nie możesz zacząć spłacać wcześniej jeśli planujesz uruchomić resztę środków. Jeśli nie, to możesz złożyć wniosek o zakończenie karencji (jeśli miałaś okres budowlany w kredycie) lub jeśli nie jest to potrzebne - od razu zacząć spłacać.
Odpowiedz
0 Lajków
Galanel88
Zaprawiony analityk
Zaprawiony analityk icon
150
39
06-09-2019
Wiadomość 2 z 4 (410 wyświetleń)
Highlighted

Re: kredyt na mieszkanie z wykonczeniem

 @Justyna123 - zgadza się, udzielamy Ci maksymalnie takiej kwoty jaką masz w umowie i nie musisz uruchamiać wszystkich pieniędzy. 
 

Co do Twojego drugiego pytania, jeśli zostały Ci dwie ostanie transze do uruchomienia, to są trzy opcje. 
1. Uruchomisz całość, zrezygnujesz z karencji 
2. Przedostatnia transzę (czyli ostatnią do dewelopera) zapłacisz sama, nam potwierdzisz ze zapłaciłaś, a my uruchomimy ostatnią transzę na wykończenie. Po uruchomieniu przez nas ostatniej transzy na uruchomienie możesz zrezygnować z karencji  
3. Zrezygnujesz z obu transz, potwierdzisz nam ze zapłaciłaś i ze wykonałaś prace i wtedy możesz zrezygnować z karencji.    

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartaK
Moderator
Moderator icon
357
95
04-09-2015
Wiadomość 3 z 4 (355 wyświetleń)
Highlighted

Re.: kredyt na mieszkanie z wykonczeniem

Gdy rezygnujesz z części kredytu przeznaczonego na finansowanie nieruchomości na rynku pierwotnym to musisz dostarczyć do Banku pismo od dewelopera mówiące, że zostało wpłacone 100% należności wynikających z umowy przyrzeczonej. Bywają z tym problemy bo deweloper może nie wystawić takiego pisma- chodzi o tzw pomiar powykonawczy. Jednocześnie gdy rezygnujesz z pieniędzy na wykończenie mieszkania to znowu musisz pokazać bankowi, że zostało wykonane wykończenie - zdjęcia po remoncie. W tej sytuacji prościej jest wypłacić wszystkie środki i zrobić nadpłatę.
Odpowiedz
0 Lajków
samoa
Nowy w branży
Nowy w branży icon
7
0
03-01-2019
Wiadomość 4 z 4 (288 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Nie mogę zainstalować aplikacji po reinstalacji Androida

Bez zmian. Wciąż nie widzę Moje ING w sklepie Google Play. Odinstalowałem nawet GP całkowicie i zainstalowałem ponownie. 

25-05-2020
Zdolność kredytowa

Czy przy wyliczaniu zdolności kredytowej bank bierze pod uwagę tylko podstawę pensji czy nadgodziny też są brane pod uwagę?

25-05-2020
Najbardziej pomocni użytkownicy