Odpowiedz

kredyt na mieszkanie z wykonczeniem

Czesc

 

Mam kredyt hipoteczny który składa się z kredytu na mieszkanie i kredytu na wykończenie. Powiedzmy ze na pewnym etapie kredytu będę miała wystarczające oszczędności które pozwolą opłacić pozostała kwotę dla dewelopera i  wykończyć mieszkanie.  Rozumiem, ze najprostszą metoda jest uruchomienie całości kredytu a potem jego nadpłacenie, ale może da się to zrobić prościej?

Stad moje pytania:

  1. Czy można uruchomić cześć środków na spłatę mieszkania oraz zrezygnować  z uruchomienia reszty środków i zacząć spłacać kapitał??
  2. Czy można nie uruchamiać transzy związanej z wykończeniem mieszkania i zacząć spłacać kapitał?

dzieki !

Odpowiedz
0 Lajków
Justyna123
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
10-03-2020
Wiadomość 1 z 4 (2 534 wyświetleń)

Re.: kredyt na mieszkanie z wykonczeniem

Justyna,

Bank udzielając Ci kredyt udziela Ci maksymalnie takiej kwoty, jaką masz w Umowie. Nie masz obowiązku uruchomić całości środków.

Co do spłaty - jeśli dobrze pamiętam, to nie możesz zacząć spłacać wcześniej jeśli planujesz uruchomić resztę środków. Jeśli nie, to możesz złożyć wniosek o zakończenie karencji (jeśli miałaś okres budowlany w kredycie) lub jeśli nie jest to potrzebne - od razu zacząć spłacać.
Odpowiedz
0 Lajków
Galanel88
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
163
42
06-09-2019
Wiadomość 2 z 4 (2 519 wyświetleń)

Re: kredyt na mieszkanie z wykonczeniem

 @Justyna123 - zgadza się, udzielamy Ci maksymalnie takiej kwoty jaką masz w umowie i nie musisz uruchamiać wszystkich pieniędzy. 
 

Co do Twojego drugiego pytania, jeśli zostały Ci dwie ostanie transze do uruchomienia, to są trzy opcje. 
1. Uruchomisz całość, zrezygnujesz z karencji 
2. Przedostatnia transzę (czyli ostatnią do dewelopera) zapłacisz sama, nam potwierdzisz ze zapłaciłaś, a my uruchomimy ostatnią transzę na wykończenie. Po uruchomieniu przez nas ostatniej transzy na uruchomienie możesz zrezygnować z karencji  
3. Zrezygnujesz z obu transz, potwierdzisz nam ze zapłaciłaś i ze wykonałaś prace i wtedy możesz zrezygnować z karencji.    

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 3 z 4 (2 464 wyświetleń)

Re.: kredyt na mieszkanie z wykonczeniem

Gdy rezygnujesz z części kredytu przeznaczonego na finansowanie nieruchomości na rynku pierwotnym to musisz dostarczyć do Banku pismo od dewelopera mówiące, że zostało wpłacone 100% należności wynikających z umowy przyrzeczonej. Bywają z tym problemy bo deweloper może nie wystawić takiego pisma- chodzi o tzw pomiar powykonawczy. Jednocześnie gdy rezygnujesz z pieniędzy na wykończenie mieszkania to znowu musisz pokazać bankowi, że zostało wykonane wykończenie - zdjęcia po remoncie. W tej sytuacji prościej jest wypłacić wszystkie środki i zrobić nadpłatę.
Odpowiedz
0 Lajków
samoa
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
17
3
03-01-2019
Wiadomość 4 z 4 (2 397 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Ile lat wstecz ING bierze pod uwagę w ryczałcie?

biorą 2 ostatnie lata + kwartał bieżącego.

 

Martyna, you are useless.

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

A i zapomniałem dopisać, jak będziesz w oddziale to koniecznie na miejscu upewnij się czy odblokowali dostęp. Bo ja się musiałem wracać i wszystko zajęło blisko 2 godziny. 

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Niestety w ING to częsta praktyka, blokują za byle co, ja i moja rodzina mieliśmy blokady m.in za instalacje aplikacji moje ING po raz pierwszy. Najlepsze, że tłumaczyli się tym, że nastąpiła instalac

...

29-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy