Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

harmonogram spłaty - rosnący i malejący kapitał

Witam, 

Mam kredyt hipoteczny ze zmiennym oprocentowaniem i zauważyłam coś co mnie zdziwiło w harmonogramie spłat: część kapitałowa i odsetkowa kredytu zmienia się w dziwny sposób, część kapitałowa raz rośnie, później spada, i znów rośnie - zakładając, że rata przy wibor6m powinna być przez ten czas taka sama, a z każdą ratą spłacam trochę kapitału to część kapitałowa powinna rosnąć w stosunku do odsetkowej? Czy się mylę?

Przykładowo: część kapitałowa w maju ma wynieść 367zł, w czerwcu już 290 zł, w lipcu 292 zł i tak nieznacznie rośnie do listopada (297 zł), w grudniu już jest skok do 378 zł, a na styczeń znowu spadek do 305 zł.

Z ciekawości - czy ktoś mi podpowie z czego wynika ta dynamika? Dodam, że korzystam z wakacji kredytowych (nadpłacam wtedy tą kwotą kredyt) - jeśli to ma znaczenie.

Dziękuję!

 

Odpowiedz
0 Lajków
anidud
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
03-04-2023
Wiadomość 1 z 2 (1 926 wyświetleń)

Re.: harmonogram spłaty - rosnący i malejący kapitał

Wysokość odsetek jest różna w poszczególnych miesiącach, bo mają one różną długość. Jeśli odsetek jest więcej, to część kapitałowa jest mniejsza i na odwrót. 

czarna666
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
134
42
01-04-2020
Wiadomość 2 z 2 (1 898 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Kredyt hipoteczny staż pracy

Szanowna Pani Magdaleno, to nie jest odpowiedź na moje pytanie - wszystko w odpowiedzi znam ponieważ sprawnie poruszam się po aplikacji oraz opisach kredytów. Pracownicy na infolinii nie wiedzą jak ro

...

20-04-2024
Re: Wpłatomat Planet Cash pobrał gotówkę ale nie zaksięgował.

Wyśle prośbę o przyspieszenie rozpatrzenia Twojego zgłoszenia do odpowiedniego działu. 

20-04-2024
Re: Kredyt hipoteczny staż pracy

Cześć,
miło mi, że masz pozytywne doświadczenia związane z naszym bankiem Emotikon: Szczęśliwy 

Ofertą kredytów hipotecznych zajmują się nasi eksperci hipoteczni w placówkach banku.

Na kontakt z naszym specjalistą możesz

...

20-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy