Odpowiedz

akt notarialny opoznienie

witam, 

pytanie: ktos ma kredyt mieszkaniowy rynek pierwotny, wypłacone wszystkie transze  i spłaca już kapitał+odsetki, do konca maja ma przyniesc akt notarialny i przyniesc potwierdzenie ubezpieczenia z cesją (warunki kredytu), natomiast opoznia się akt notarialny, odbiór mieszkania i co zrobic? jest jakas mozliwosc przesuniecia ? 

Odpowiedz
0 Lajków
as91
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
80
6
05-04-2019
Wiadomość 1 z 4 (3 357 wyświetleń)

Re: akt notarialny opoznienie

Jeśli opóźnienie wydania aktu wynika z sytuacji związanej z COVID, jednorazowo możemy przedłużyć warunki o 60 dni. 
Wystarczy do nas zadzwonić, a przekażemy wszystkie szczegóły Emotikon: Szczęśliwy 

Jeśli deweloper daje sobie dłuższy czas na ostateczny akt, to trzeba pobrać od niego oświadczenie wyznaczające nową maksymalną datę aktu i zadzwonić na infolinię 32 357 00 57. 
Umówimy kontakt ze specjalistą z oddziału w  celu zamówienia aneksu przedłużającego terminy (do nowej daty wyznaczonej przez dewelopera).  
Aneks będzie do podpisu w oddziale banku, przez wszystkich kredytobiorców, płatny 200 zł w dniu podpisania.

 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
DominikaW
Moderator
Moderator icon
231
45
11-02-2020
Wiadomość 2 z 4 (3 264 wyświetleń)

Re: akt notarialny opoznienie

[ Edytowane ]

czyli tak: dzwonie i mowie ze jest to zwiazane z covidem (tak naprawde pewnie budowa bylaby szybsza zeby nie covid) i mam wydłużone o 60 dni?  jakbym te 60 dni nie dalo rady to oswiadczenie od dewelopera i ten aneks za 200 zl? 

szczerze to te 60 dni raczej juz by mnie ratowalo, to jest darmowe, wystarczy kontakt na infolini/doradcy hipotecznego  ? 

ps. wydluzenie okresu oczywiscie rozumiem jest jednoznaczne z wydluzeniem okresu kiedy musimy ubezpieczyc nieruchomosc (bo dopiero jak mamy akt notarialny to ubezpiecamy)? te ubezpieczenie jak chce bankowe (a nie z rynku) to trzeba w oddziale jakies dokumenty ubezpieczeniowe podpisac czy przez neta? 

Odpowiedz
0 Lajków
as91
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
80
6
05-04-2019
Wiadomość 3 z 4 (3 255 wyświetleń)

Re: akt notarialny opoznienie

W opisanej sytuacji proszę o kontakt z naszą infolinią. Myślę, że będziemy mogli pomóc Emotikon: Szczęśliwy 
 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 4 z 4 (3 168 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Błędna obsługa prośby o przelew BLIK

Błąd nie jest po naszej stronie, lecz tak jak słusznie zauważyłeś po stronie mBanku. Według informacji, jakie pozyskaliśmy, zostanie niebawem również poprawiony. Dziękujemy za zgłoszenie.

19-03-2024
Re: Aplikacja mobilna i narzędzia śledzące innych firm

Bo to nie jest natywna aplikacja, to tylko lekko zmodyfikowany widok strony mobilnej umieszczony w „aplikacji”.

19-03-2024
Re: Re.: Warunki polisy ubezpieczeniowej nieruchomości

,"Wymóg ubezpieczenia od powodzi dotyczy umów podpisanych od 12 marca 2023 r. - potrzeba zapewnienia zabezpieczenia ryzyka powodzi "

Ale jakich umów? Kredytowych? Ubezpieczeniowych?

Co znaczy "stare" um...

19-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy