Odpowiedz

Zwiększenie kapitału kredytu

Dzień dobry. 

Planuję poprosić o aneks do kredytu hipotecznego. Z uwagi na wzrost cen i chęć wykonania części prac z lepszych materiałów, planuje poprosić o dodatkowe 60 tys. zł (15% wartości udzielonego kredytu). 

Mam już umówione spotkanie w banku. Chciałbym jednak zapytać, jak mogę przygotować się do takiego spotkania, aby skrócić ewentualny okres oczekiwania na decyzje o przyznaniu kwoty.

Zaświadczenia o zarobkach moich i żony zapewne będą potrzebne. Z jakiego okresu? 

Zapewne też informacja, które z pozycji będą mnie więcej kosztować. Jeśli nie rozliczyłem jeszcze żadnej transzy to mogę wskazać pozycje bez żadnych ograniczeń?

Ile może trwać taki proces? 

Odpowiedz
0 Lajków
Szejku
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
24-07-2019
Wiadomość 1 z 3 (2 498 wyświetleń)

Re.: Zwiększenie kapitału kredytu

Dodatkowo żona jest na macierzyńskim. Nie wiem czy jest to ważna informacja (pensję otrzymuje od pracodawcy).
Odpowiedz
0 Lajków
Szejku
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
24-07-2019
Wiadomość 2 z 3 (2 486 wyświetleń)

Re: Re.: Zwiększenie kapitału kredytu

Do złożenia wniosku o aneks będą potrzebne Zaświadczenia o dochodach na naszych drukach bankowych, które można pobrać ze strony banku https://www.ing.pl/indywidualni/kredyty-i-pozyczki/kredyt-hipoteczny/proces-i-dokumenty

Dodatkowo potrzebujemy:
•    numer Księgi wieczystej (może być wydruk ze strony www),
•    kosztorys na  kwotę podwyższenia- na naszym druku https://www.ing.pl/indywidualni/kredyty-i-pozyczki/kredyt-hipoteczny/proces-i-dokumenty \
•    projekt budowlany- tylko w przypadku gdy były dokonane zmiany,
•    aktualna wycena (  nie jest wymagana gdy posiadany przez nas operat szacunkowy jest aktualny (12 miesięcy), jednak w tym przypadku wartość  musi pozwalać na podwyższenie i obligatoryjne będzie wykonanie inspekcji stanu zaawansowania inwestycji).

 

Są to standardowe dokumenty potrzebne do podwyższenia kwoty kredytu. Analityk może na dalszym etapie poprosić o dodatkowe dokumenty. Czas przygotowania aneksu to sprawa indywidualna i poinformuje już o tym doradca po przyjęciu wniosku.
 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 3 z 3 (2 422 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Bank chciał pobrać dwie raty w jednym terminie

Przykro mi, jednak przez Forum nie możemy sprawdzić Twojej sytuacji w systemie. Proszę skontaktuj się z naszymi specjalistami na czacie w Moim ING lub telefonicznie +48 32 357 00 57.

Historia czatu za

...

11-12-2023
Re: Odrzucenie płatności BLIK

Skontaktuj się, proszę, z naszymi specjalistami na czacie po zalogowaniu w Moim ING. Tam będziemy Ci mogli pomóc i przyjmiemy w tej sprawie odpowiednie zgłoszenie. Nasi specjaliści dostępni są w dni r

...

11-12-2023
Re.: AI & Chmura w IKE

Cześć,

w naszej ofercie funduszy w ramach IKE posiadamy fundusze, które inwestują w różnego rodzaju spółki zarówno w Polsce jak i na świecie ale bardziej szeroko np. rynki rozwinięte, wschodzące, spółk

...

11-12-2023
Najbardziej pomocni użytkownicy