Odpowiedz

Zmiany istosne w projekcie

Dzień dobry. Mam dość zawiłą sytuację:

Mam działkę kredytowaną w innym banku oraz pozwolenie na budowę i chciałbym wziąć kredyt na spłatę tamtego banku i jednoczesną budowę domu. Mam już zrobione część prac ziemnych

 

Bardzo zależy mi na czasie, aby nie stać w miejscu stąd chciałem ruszyć jak najszybciej z budową. Miałem problem z durnym zapisem w planie zagospodarowania przestrzennego: zakaz budowy szamb i oczyszczalni ścieków oraz nakaz podłączenia się pod nieistniejącą kanalizację. Mam z projekcie zatem nietypowe i bardzo drogie rozwiązanie, którego nie mam zamiaru wykonywać (toalety samokompostujące oraz separatory wody szarej). Właśnie czekam na rozprawę sądową i uchylenie zapisów planu (mam nawet pozytywną opinię miasta, w której przyznają się do błądu w planie) Plan jest też w trakcie zmiany.  Problem w tym że budując będę chciał zrobić kilka zmian istotnych, i w jednym projekcie zamiennym je wszystkie zamieścić będą to:

 

1) likwidacja komina

2) zmiana fundamentu na płytę fundamentową

3) podniesienie ścianki kolankowej o 0,5 metra

4) Salon oraz garaz i wejscie mam "cofnięte" w stosunku do poddasza. Są to takie podcięcia w budynku. Wymyśliłem że uproszczę konstrukcję sprowadzając parter do równego prostokąta.

5) zmiana rozwiązań odprowadzania ścieków na przydomową oczyszczalnię

 

Zmiana nr 4 powiększy mi dom o ok 11 m2. Zmiana nr 3 powiększy powierzchnię uzytkową pod skosami o jakieś 20-25 metrów. Wzrośnie też wartość budynku 

 

Rysunki mogę dostarczyć do banku na etapie wkładania wniosku, ale nowy operat dopiero jak "przyklepią" mi to w urzędzie. A z zaniesieniem do urządu chciałem poczekać aż dostenę wyrok uchylający zapisy planu.

 

Czy mogę zacząć podpisać z bankiem umowę, a w międzyczasie zrobić projekt zastępczy, zatwierdzić go, stworzyć nowy operat i zaktualizować umowę kredytową? Jak zabrać się do tematu?

 

 

 

 

Odpowiedz
0 Lajków
adrian_woz
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
11-07-2018
Wiadomość 1 z 3 (3 442 wyświetleń)

Re: Zmiany istosne w projekcie

Zapraszamy do złożenia wniosku gdy już będziesz miał zatwierdzony projekt zamienny. W tym momencie niestety nie będziemy mogli rozpocząć procedury składania wniosku. 


Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartynaC
Moderator
Moderator icon
416
92
12-04-2017
Wiadomość 2 z 3 (3 406 wyświetleń)

Re: Zmiany istosne w projekcie

Niestety, czekanie na zmiany zrujnuje mi całe plany i nie zrobię nic w tym roku. Złożyłem wniosek i najwyżej nie zrobię żadnych zmian ;(

Odpowiedz
0 Lajków
adrian_woz
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
11-07-2018
Wiadomość 3 z 3 (3 240 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Warunki polisy ubezpieczeniowej nieruchomości

,"Wymóg ubezpieczenia od powodzi dotyczy umów podpisanych od 12 marca 2023 r. - potrzeba zapewnienia zabezpieczenia ryzyka powodzi "

Ale jakich umów? Kredytowych? Ubezpieczeniowych?

Co znaczy "stare" um...

19-03-2024
Re: Re.: Nowy wygląd Mojego ING

Kolejna aktualizacja i 0 poprawionych błędów. Wklejam jeszcze raz listę problemów, dopóki nie dostaną naprawione:

1. Dalej są ***iane reklamy przed produktami, które posiadam
2. Gdy mam tylko jedno kont...

18-03-2024
Konieczność ponownej aktywacji aplikacji

Witam,

 

Przez dłuższy czas nie używałem aplikacji, ale mało przezornie ją zaktualizowałem, po czym nie mogę się normalnie zalogować.

Po włączeniu apki jedyne opcje do wyboru to:

1. Aktywuj aplikację,

2. Z

...

18-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy