Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Zmiana wielkości działki po podpisaniu kredytu

Wzięliśmy kredyt na zakupi działki w wielkości 1248 m2, z czego 248 m2 to droga dojazdowa, na której ustanowiona jest służebność. Nieruchomość użytkujemy już od prawie roku i właśnie zaczęliśmy budowę domu. Niestety w wyniku nieporozumienia muszę odsprzedać poprzedniemu właścicielowi tą właśnie drogę i powierzchnia, która mi zostanie to 1000 m2. 

 

Czy wpłynie to w jakimś stopniu na wzięty przez nas kredyt? Czy w ogóle taka operacja jest możliwa? 

Odpowiedz
0 Lajków
marzol
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
29-04-2020
Wiadomość 1 z 3 (1 536 wyświetleń)

Re.: Zmiana wielkości działki po podpisaniu kredytu

bank musi wyrazić zgodę na bezciężarowe odcięcie tego kawałka i sprzedaż. jeśli biorąc kredyt nie byliście z LTV na styku 80% to technicznie nie powinno być problemu. jednakowoż w obecnej sytuacji może to trochę potrwać. 

Odpowiedz
0 Lajków
Piotr1410
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
15
1
02-04-2020
Wiadomość 2 z 3 (1 520 wyświetleń)

Re: Zmiana wielkości działki po podpisaniu kredytu

W tej sprawie zapraszam Cię do kontaktu z opiekunem Twojego wniosku. Sprawdzimy, czy w Twoim przypadku będziemy mogli wyrazić na to zgodę. Ważne jest to, aby kredyt, nie przekroczył 70% wartości nieruchomości, która pozostaje zabezpieczeniem.

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaS
Były moderator
Były moderator icon
408
112
12-10-2015
Wiadomość 3 z 3 (1 468 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

28-03-2024
Re.: Zablokowany dostep

kuriozum mialem dzis to samo - jak sie skonczyla twoja sytuacja?

28-03-2024
zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Witam - dziś otrzymalem sms o tresci "wykryslismy podejrzane transakcje dlatego tymczasowo zablokowalismy bankowosc internetowa, skontaktuj sie z infolinia". Po kontakcie z infolinia otrzymalem inform

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy