Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Zmiana sposoby oprocentowania po złożeniu wniosku ale przed podpisaniem umowy

Czy istnieije możliwość zmiany sposobu oprocentowania kredytu hipotecznego w trakcie procesowania wniosku przez bank. Przykładowo wniosek został już złożony na oprocentowanie zmienne a kredytobiorca chce teraz zmienić na stałe. Lub odwrotnie. Czy istnieje taka możliwość, że w umowie oprocentowanie zostanie zmienione na wniosek kredytobiorcy? Jeśli tak to jak tego dokonać?

Odpowiedz
0 Lajków
c-4
c-4
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
02-04-2020
Wiadomość 1 z 7 (4 408 wyświetleń)

Re: Zmiana sposoby oprocentowania po złożeniu wniosku ale przed podpisaniem umowy

c-4 Podczas procesowania wniosku nie można zmienić warunków. Jeśli zależy Ci na zmianie oprocentowania, konieczne jest złożenie nowego wniosku kredytowego.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1074
215
07-06-2017
Wiadomość 2 z 7 (4 364 wyświetleń)

Re: Zmiana sposoby oprocentowania po złożeniu wniosku ale przed podpisaniem umowy

Nowy wniosek to nowe zasady co do LTV. no ale najgorsze jest to ze nowy czas oczekiwania na analizę.

W 3 innych bankach jak sie dowiedzialem to mozna zglosic taki wniosek i wtedy wszystkie parametry zostaja a banki analizują w 2-3 dni tylko tą zmianę oprocentowania.

Odpowiedz
0 Lajków
c-4
c-4
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
02-04-2020
Wiadomość 3 z 7 (4 331 wyświetleń)

Re: Zmiana sposoby oprocentowania po złożeniu wniosku ale przed podpisaniem umowy

A czy można aneksować umowe prosząc o zmianę oprocentowania na stałe po uruchomieniu kredytu?

Czy są jakieś okresy, wytyczne jakie muszą być spełnione?

Odpowiedz
0 Lajków
c-4
c-4
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
02-04-2020
Wiadomość 4 z 7 (4 043 wyświetleń)

Re: Zmiana sposoby oprocentowania po złożeniu wniosku ale przed podpisaniem umowy

Możesz zmienić konstrukcję swojego oprocentowania, jeśli:

  • masz kredyt hipoteczny lub budowlano- hipoteczny bez konsolidacji innych, niemieszkaniowych kredytów,  
  • Twój kredyt został uruchomiony przed 21 maja 2018 roku,  
  • do spłaty pozostały Ci przynajmniej 62 raty. 

Wniosek o aneks złożysz w dowolnym oddziale banku. Nie pobierzemy za to opłaty😊

 

*****
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie :-)
PatrycjaT
Były moderator
Były moderator icon
307
69
29-01-2018
Wiadomość 5 z 7 (3 977 wyświetleń)

Re: Zmiana sposoby oprocentowania po złożeniu wniosku ale przed podpisaniem umowy

A skąd ta data 21.05.2018?

Odpowiedz
0 Lajków
c-4
c-4
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
02-04-2020
Wiadomość 6 z 7 (3 962 wyświetleń)

Re: Zmiana sposoby oprocentowania po złożeniu wniosku ale przed podpisaniem umowy

To nasze wewnętrzne ustalenia

 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaR
Były moderator
Były moderator icon
168
22
02-11-2016
Wiadomość 7 z 7 (3 902 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy