Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Zmiana oprocentowania na stałe - decyzja negatywna

Witam,

 

Dwa tygodnie temu złożyłem wraz z drugą połówką dyspozycję zmiany oprocentowania ze zmiennego na stałe (ekokredyt hipoteczny na budowę domu). Pomimo dużych zarobków, o wiele wyższych niż przy składaniu wniosku o udzielenie kredytu rok wcześniej - otrzymaliśmy decyzję negatywną.

 

Powód?

 

Jeden z wnioskodawców ma umowę o pracę do 31.05.2022 (zatrudnienie w obecnej firmie od ok. 3 lat). Czy ja dobrze rozumiem, że pomimo terminowej spłaty obecnego zobowiązania, stałych udokumentowanych przychodów obu osób (zarobki przy których rata na stałym oprocentowaniu wyniosłaby ok. 15% miesięcznych przychodów), nie stać nas na spłacanie kredytu na stałym oprocentowaniu (6,5%)? Tylko dlatego, że za 3 miesiące jedna z osób będzie przedłużała umowę w firmie, w której pracuje od 3 lat? Mam również rozumieć, że wg banku stać nas za to na oprocentowanie zmienne, które obecnie jest już wyższe niż 6,5%? Jest w tym jakakolwiek logika? Rozumiem, że bank może odrzucić wniosek o nowy kredyt, bo jest to dla niego ryzyko. Ale odrzucić wniosek od obecnego klienta o zmianę oprocentowania, tylko i wyłącznie z powodu trwania umowy jednego z kredytobiorców? Nonsens.

 

Czy istnieje możliwość odwołania się od tej decyzji/złożenia reklamacji oraz ponownego rozpatrzenia mojej sprawy? Mogę zorganizować przedłużenie umowy w ciągu kilku dni, jednak czy w związku z tym mogę utrzymać ofertę oprocentowania z dnia złożenia wniosku (6,5%)? Pracownik banku nie był mi w stanie jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Na dzień dzisiejszy oprocentowanie stałe wynosi 7,31%, za które oczywiście podziękuję i w przypadku braku możliwości skorzystania z pierwotnej oferty będę zmuszony refinansować kredyt w innym banku, z oczywistych przyczyn.

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

 

Odpowiedz
0 Lajków
Krmtzzz
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
22-03-2022
Wiadomość 1 z 2 (1 381 wyświetleń)

Re: Zmiana oprocentowania na stałe - decyzja negatywna

Chciałabym pomóc w wyjaśnieniu tej sytuacji, jednak w tym miejscu nie mam dostępu do złożonego przez Ciebie wniosku.
Nie jestem w stanie sprawdzić dokładnie powodu negatywnej decyzji.

W przypadku umów o pracę na czas określony wymagamy stażu pracy wstecz co najmniej 6 miesięcy. 
Umowa powinna być zawarta w przód na co najmniej 12 miesięcy na moment składania wniosku. 
Jak składasz ponownie wniosek o aneks – zmiana na stałe oprocentowanie, 
wówczas przedstawiamy nową aktualną ofertę.

Jeśli chciałbyś wyjaśnić sytuację najlepiej jak skontaktujesz się z naszymi specjalistami z działu hipotek. 
Przyjmą wtedy od Ciebie zgłoszenie i na tej podstawie sprawę wyjaśnimy indywidualnie.

specjaliści są dostępni na czacie w Moim ING lub infolinii pod numerem 32 357 00 57, od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 20:00, w soboty do godziny 16:00.

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie. .
Odpowiedz
0 Lajków
WiolettaS
Moderator
Moderator icon
531
120
04-09-2015
Wiadomość 2 z 2 (1 270 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

28-03-2024
Re.: Zablokowany dostep

kuriozum mialem dzis to samo - jak sie skonczyla twoja sytuacja?

28-03-2024
zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Witam - dziś otrzymalem sms o tresci "wykryslismy podejrzane transakcje dlatego tymczasowo zablokowalismy bankowosc internetowa, skontaktuj sie z infolinia". Po kontakcie z infolinia otrzymalem inform

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy