Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Zmiana istotna w trakcie budowy a kredyt

Witam, chcemy dokonać zmiany istotnej podczas budowy. Lany strop poddasza, ktory wpłynie na powierzchnię użytkową domu kredytowanego przez ING (zmniejszy ją nieznacznie). Czy taka zmianę powinniśmy zgłosić, czy potrzebna jest również zgoda banku?
Dziękuję
Odpowiedz
0 Lajków
Karolina4
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
01-07-2020
Wiadomość 1 z 4 (2 923 wyświetleń)

Re: Zmiana istotna w trakcie budowy a kredyt

Jeśli ta zmiana nie wymaga zmian w projekcie, nie musicie nam tego zgłaszać. Jeżeli zmienialiście projekt, powinniście nas o tym poiformować. Najlepiej u specjalisty, u którego kompletowaliście dokumenty.

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 2 z 4 (2 918 wyświetleń)

Re.: Zmiana istotna w trakcie budowy a kredyt

Cześć, zasadnicze pytanie to czy ta zmiana będzie wymagała zmiany pozwolenia na budowę ?
Jeżeli są tylko naniesione poprawki do projektu to warto to skonsultować z doradcą.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
samoa
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
17
3
03-01-2019
Wiadomość 3 z 4 (2 850 wyświetleń)

Re.: Zmiana istotna w trakcie budowy a kredyt

Nie, nie będzie wymagała nowego pozwolenia, przedkładania do urzędu. Tylko zmiana w projekcie na potrzeby budowy.
Odpowiedz
0 Lajków
Karolina4
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
01-07-2020
Wiadomość 4 z 4 (2 837 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Pełnomocnictwo aktualizacja dokumentu tożsamości - zagranica

Pełnomocnictwo musi być sporządzone w formie pisemnej z podpisem mocodawcy potwierdzonym przez notariusza albo w formie aktu notarialnego. W przypadku, gdy dokument pełnomocnictwa sporządzony jest za

...

23-04-2024
Re: Re.: Koszt przelewu z ING na konto karty REVOULT

Jeśli doładowujesz konto w PLN, korzystając z karty, to nie pobierzemy prowizji. Jednak w przypadku, gdy robisz przelew w PLN, na konto w banku zagranicznym, pobierzemy 40 zł. Tylko przelewy w euro, d

...

22-04-2024
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

My pierwsze zaświadczenia mieliśmy z lutego i jak tylko wiedzieliśmy, że nie zmieścimy się w 2 miesiącach, wzięliśmy nowe. Wydaje mi się, że osoby które składają wniosek bezpośrednio do banku szybciej...

22-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy