Odpowiedz

Aneks do umowy deweloperskiej

Niedawno otrzymałam ostateczna decyzję kredytową i podpisałem umowę kredytową ale nie uruchomiłem jeszcze pierwszej transzy. Zaraz po tym podpisałem aneks do umowy deweloperskiej odnośnie zmian lokatorskich. W wyniku tych zmian cena mieszkania nieznacznie wzrosła(kilka złotych na metr). W ujęciu całościowym mieszkanie jest droższe o jakieś 3000zl. Czy w związku z tym muszę coś zrobić np poinformować ING o takim aneksie? Zaznaczam że nie chce zwiększyć kwoty kredytu. Czy może to mieć wpływ na umowę kredytową lub jej anluwoanie? Czy może nie ma to żadnego wpływu na umowę kredytową i wystarczy że poprostu sam zapłacę deweloperowi tą kwotę wynikającą z aneksu i wszystko będzie ok?

Odpowiedz
0 Lajków
Piotrek123
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
26-06-2020
Wiadomość 1 z 3 (2 581 wyświetleń)

Re: Aneks do umowy deweloperskiej

Opisana przez Ciebie sytuacja nie powinna mieć wpływu na podpisaną już umowę kredytową. Warto jednak skonsultować to ze specjalistą z oddziału, u którego składałeś wniosek. Możesz też w tej sprawie wysłać pytanie w Moim ING. 

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie. .
Odpowiedz
0 Lajków
WiolettaS
Moderator
Moderator icon
531
120
04-09-2015
Wiadomość 2 z 3 (2 540 wyświetleń)

Re.: Aneks do umowy deweloperskiej

W tej sytuacji zostanie zwiększony Twój wkład własny. Nie jest konieczna zmiana umowy.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie. .
Odpowiedz
0 Lajków
samoa
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
17
3
03-01-2019
Wiadomość 3 z 3 (2 430 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

28-03-2024
Re.: Zablokowany dostep

kuriozum mialem dzis to samo - jak sie skonczyla twoja sytuacja?

28-03-2024
zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Witam - dziś otrzymalem sms o tresci "wykryslismy podejrzane transakcje dlatego tymczasowo zablokowalismy bankowosc internetowa, skontaktuj sie z infolinia". Po kontakcie z infolinia otrzymalem inform

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy