Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Zmiana istotna (pow. domu) w trakcie trwającego kredytu hipotecznego

Dzień dobry,

 

W trakcie budowy domu pojawił się pomysł nadbudowy pomieszczenia nad garażem w miejsce tarasu.

Pozwolenie na budowę nie uwzględnia tej zmiany, a kredyt został przyznany w oparciu o pozwolenie.

 

Aby zalegalizować zmianę składamy projekt wprowadzanych zmian, czego efektem będzie nowe pozwolenie powiązane z oryginalną wersją projektu.

Zmienia się powierzchnia użytkowa, dlatego pytanie jak ING podchodzi do takiej zmiany.

 

Wartość zabezpieczenia wzrasta, bo nieruchomość zyskuje m2, obrys budynku się nie zmienia.

 

Czy umowa kredytowa wymaga aneksu ?

Czy w związku z tą zmianą mogą być jakieś konsekwencje dla biorcy kredytu czy tylko formalności ?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi,

Odpowiedz
0 Lajków
pp16
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
24-02-2021
Wiadomość 1 z 2 (1 329 wyświetleń)

Re: Zmiana istotna (pow. domu) w trakcie trwającego kredytu hipotecznego

Takie zmiany należy  nam zgłosić. Możesz to zrobić u specjalisty, u którego były kompletowane dokumenty. Wtedy będziemy mogli podjąć decyzję o tym,  czy konieczne będzie podpisanie aneksu do umowy. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
ElżbietaG
Moderator
Moderator icon
92
16
14-12-2020
Wiadomość 2 z 2 (1 193 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Trzymam kciuki za pozytywną i szybką decyzję dla Ciebie 🙂

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Gratuluję i bardzo dziękuje za informację Emotikon: Szczęśliwy

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Niestety całe ING, tam gdzie nie trzeba to wielce dbają bezpieczeństwo, tak jak z tym CarPlay wymagającym odblokowania tel, albo jak aktywujesz U2F w aplikacji to każde uruchomienie aplikacji wymaga p

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy