Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Zdolność a umowa na czas okreslony

Witam, moja żona posiada umowę o pracę na czas nieokreślony, natomiast ja posiadam pierwszą umowę od 1.09.2021 do 31.08.2022. Wg. Doradcy powinniśmy starać się o kredyt tylko na umowie i dochodach żony, wtedy ja w tabelkach jestem na utrzymaniu żony, czy mimo krótkiego stażu u obecnego pracodawcy, moje dochody w ogóle nie będą brane pod uwagę przy staraniu się o wspólny kredyt?
Odpowiedz
0 Lajków
Honolulu992
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
02-10-2021
Wiadomość 1 z 4 (4 149 wyświetleń)

Re: Zdolność a umowa na czas okreslony

Akceptujemy dochody z umowy na czas określony pod pewnymi warunkami. Staż pracy łączny min. 6 miesięcy i umowa zawarta na min. 1 rok do przodu na dzień złożenia wniosku.
Abyśmy mogli przyjąć Twój dochód do badania zdolności, umowa musiałaby być wydłużona aneksem na powyżej wspomniany okres oraz musiałbyś udokumentować że wczesnej byłeś zatrudniony min. 6 miesięcy (może to być inny pracodawca, ale między obecnym a poprzednim zatrudnieniem nie może być przerwy powyżej 2 miesiące).
Jeżeli Twoje zatrudnienie nie spełnia powyższych wymagań, nie będzie ono brane do badania zdolności kredytowej.
 





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
KarolB
Moderator
Moderator icon
137
20
02-09-2021
Wiadomość 2 z 4 (4 054 wyświetleń)

Re: Zdolność a umowa na czas okreslony

A czy przy umowie na czas nieokreślony, też jest wymagany minimalny staż pracy?
Odpowiedz
0 Lajków
Honolulu992
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
02-10-2021
Wiadomość 3 z 4 (4 027 wyświetleń)

Re: Zdolność a umowa na czas okreslony

U obecnego pracodawcy min. 3 miesiące

Odpowiedz
0 Lajków
aaa12345
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
77
12
12-08-2021
Wiadomość 4 z 4 (3 976 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Ile lat wstecz ING bierze pod uwagę w ryczałcie?

biorą 2 ostatnie lata + kwartał bieżącego.

 

Martyna, you are useless.

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

A i zapomniałem dopisać, jak będziesz w oddziale to koniecznie na miejscu upewnij się czy odblokowali dostęp. Bo ja się musiałem wracać i wszystko zajęło blisko 2 godziny. 

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Niestety w ING to częsta praktyka, blokują za byle co, ja i moja rodzina mieliśmy blokady m.in za instalacje aplikacji moje ING po raz pierwszy. Najlepsze, że tłumaczyli się tym, że nastąpiła instalac

...

29-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy