Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Zdolność a umowa na czas okreslony

Witam, moja żona posiada umowę o pracę na czas nieokreślony, natomiast ja posiadam pierwszą umowę od 1.09.2021 do 31.08.2022. Wg. Doradcy powinniśmy starać się o kredyt tylko na umowie i dochodach żony, wtedy ja w tabelkach jestem na utrzymaniu żony, czy mimo krótkiego stażu u obecnego pracodawcy, moje dochody w ogóle nie będą brane pod uwagę przy staraniu się o wspólny kredyt?
Odpowiedz
0 Lajków
Honolulu992
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
02-10-2021
Wiadomość 1 z 4 (4 736 wyświetleń)

Re: Zdolność a umowa na czas okreslony

Akceptujemy dochody z umowy na czas określony pod pewnymi warunkami. Staż pracy łączny min. 6 miesięcy i umowa zawarta na min. 1 rok do przodu na dzień złożenia wniosku.
Abyśmy mogli przyjąć Twój dochód do badania zdolności, umowa musiałaby być wydłużona aneksem na powyżej wspomniany okres oraz musiałbyś udokumentować że wczesnej byłeś zatrudniony min. 6 miesięcy (może to być inny pracodawca, ale między obecnym a poprzednim zatrudnieniem nie może być przerwy powyżej 2 miesiące).
Jeżeli Twoje zatrudnienie nie spełnia powyższych wymagań, nie będzie ono brane do badania zdolności kredytowej.
 



-----------------
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Jeśli chcesz szybciej uzyskać odpowiedź, zachęcamy Cię do kontaktu na czacie w Moim ING lub skorzystania z Wirtualnego Asystenta.
KarolB
Moderator
Moderator icon
146
22
02-09-2021
Wiadomość 2 z 4 (4 641 wyświetleń)

Re: Zdolność a umowa na czas okreslony

A czy przy umowie na czas nieokreślony, też jest wymagany minimalny staż pracy?
Odpowiedz
0 Lajków
Honolulu992
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
02-10-2021
Wiadomość 3 z 4 (4 614 wyświetleń)

Re: Zdolność a umowa na czas okreslony

U obecnego pracodawcy min. 3 miesiące

Odpowiedz
0 Lajków
aaa12345
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
77
12
12-08-2021
Wiadomość 4 z 4 (4 563 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Karta nagle zastrzeżona?

Próbowałem kupić grę przez internet płacąc kartą. Płatność pare razy nie przeszła, więc spróbowałem zapłacić przez Google Pay. A tu zamiast potwierdzenia przychodzi mi wiadomość "Zablokowaliśmy próbę

...

27-09-2024
Re.: Weryfukacja dwuetapowa przy płatnościach BLIK

O dodatkowe potwierdzenie SMSem możemy poprosić w dowolnym momencie. Natomiast taka sytuacja, jaką opisujesz, może się pojawiać przez jakiś czas (najczęściej kilka dni) po pobraniu nowej aplikacji, ze...

27-09-2024
Zmiana rodzaju oprocentowania po złożeniu wniosku

Dzień dobry. 20.09.2024r. złożyłam wniosek w procesie NWH. Trwa analiza. Dziś przeczytałam, że od 30.09 przywracacie oprocentowanie zmienne do kredytów hipotecznych. Czy w trakcie analizy można będzie

...

27-09-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy