Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Zawieszenie raty - wakacje kredytowe

[ Edytowane ]
W dniu dzisiejszym zawiesiłam ratę korzystając z wakacji kredytowych. Wybrałam możliwość co miesięcznego składania wniosku . Ratę udało się zawiesić aczkolwiek widzę że jeśli nie zawieszę raty we wrześniu, to będę miała do zapłaty podwójna wysokość odsetek tzn odsetki z raty wrześniowej oraz odsetki naliczone do dnia dzisiejszego. Moja rata jest niewielka, ale co z osobami które maja odsetki rzędu 3 tys zł? Przecież wychodzi że do spłaty będą mieli 6 tys zł.
Czy po prostu muszę poczekać na aktualizację harmonogramu do jutra i naliczenia odsetek po prostu będą zawieszone tak jak miało to być pierwotnie (jest to zapisane w ustawie) i odsetki z raty zawieszonej NIE miały przechodzić na kolejny miesiąc. Rata miała być zawieszona w całości i po to zostaje wydłużony okres kredytowania.
Milenaxxxc
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
3
29-07-2022
Wiadomość 1 z 13 (15 431 wyświetleń)

Re.: Zawieszenie raty - wakacje kredytowe

Mam taką samą sytuację. W harmonogramie spłaty widzę kolejną ratę we wrześniu. Jest ona tej samej wysokości co poprzednie, ale składa się tylko z części odsetkowej.
Odpowiedz
0 Lajków
ciastek71
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
29-07-2022
Wiadomość 2 z 13 (15 104 wyświetleń)

Re.: Zawieszenie raty - wakacje kredytowe

W zaznaczonym oświadczeniu we wniosku:

"W dniu rozpoczęcia najbliższego okresu zawieszenia otrzymam od Banku nowy harmonogram spłaty uwzględniający zmiany wynikające z tego okresu zawieszenia, osobno dla każdej zawieszonej raty. Nowy harmonogram spłaty otrzymam po przeliczeniu przez Bank rat począwszy od raty, w której zacznę spłacać kapitał"
agentlupus
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
6
29-07-2022
Wiadomość 3 z 13 (15 006 wyświetleń)

Re.: Zawieszenie raty - wakacje kredytowe

Mam podobną sytuację. Wydaje mi sie że harmonogram bedzie aktualizowany w dniu daty zapadalnosci raty kredytowej. Jestem ciekawy czy tak będzie.
Zobaczymy
Odpowiedz
0 Lajków
Gieras91
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
30-07-2022
Wiadomość 4 z 13 (12 829 wyświetleń)

Re.: Zawieszenie raty - wakacje kredytowe

[ Edytowane ]
Hmm a to nie jest tu wyjaśnione? (Na załaczniku)

”””
Harmonogram po zawieszeniu
Po złożeniu wniosku dostaniesz nowy harmonogram.

W miesiącu po zawieszeniu zobaczysz podwójnie naliczone odsetki. Podwójne naliczenie skorygujemy w dniu płatności raty - tych odsetek nie pobierzemy.
”””
Odpowiedz
0 Lajków
suumyx
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
30-07-2022
Wiadomość 5 z 13 (12 800 wyświetleń)

Re: Zawieszenie raty - wakacje kredytowe

W miesiącu po zawieszeniu zobaczysz podwójnie naliczone odsetki. Podwójne naliczenie skorygujemy w dniu płatności raty - tych odsetek nie pobierzemy.


Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartynaC
Moderator
Moderator icon
425
93
12-04-2017
Wiadomość 6 z 13 (12 459 wyświetleń)

Re.: Zawieszenie raty - wakacje kredytowe

Mam identyczną sytuację z kolejną ratą (same odsetki, a splata kapitału 0). Ponadto ostatnia rata jest w podwójnej wysokości😳.
Odpowiedz
0 Lajków
Adamus
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
31-07-2022
Wiadomość 7 z 13 (11 950 wyświetleń)

Re.: Zawieszenie raty - wakacje kredytowe

U mnie niestety tak samo. Dziwne, bo już dawno zrezygnowałam z okresu karencji. Dodatkowo nie mogę znaleźć wniosku o zawieszenie rat w moich dokumentach a informacja że go tam znajdę wyświetlała się po złożeniu wniosku.
Odpowiedz
0 Lajków
Derewi
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
01-08-2022
Wiadomość 8 z 13 (11 011 wyświetleń)

Re.: Zawieszenie raty - wakacje kredytowe

Gdzie znajdę wzór wniosku dot. "wakacji od kredytu", który należy złożyć w ING? 

Po zalogowaniu do bankowości mam tylko taki podgląd.

Odpowiedz
0 Lajków
DD
DD
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
01-08-2022
Wiadomość 9 z 13 (10 989 wyświetleń)

Re.: Zawieszenie raty - wakacje kredytowe

Podobno harmonogram jest zbugowany jak się bierze wakacje, trzeba czekać aż ogarną
KhavikOS
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
1
01-08-2022
Wiadomość 10 z 13 (10 909 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy