Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Zawieszenie raty - wakacje kredytowe

[ Edytowane ]
W dniu dzisiejszym zawiesiłam ratę korzystając z wakacji kredytowych. Wybrałam możliwość co miesięcznego składania wniosku . Ratę udało się zawiesić aczkolwiek widzę że jeśli nie zawieszę raty we wrześniu, to będę miała do zapłaty podwójna wysokość odsetek tzn odsetki z raty wrześniowej oraz odsetki naliczone do dnia dzisiejszego. Moja rata jest niewielka, ale co z osobami które maja odsetki rzędu 3 tys zł? Przecież wychodzi że do spłaty będą mieli 6 tys zł.
Czy po prostu muszę poczekać na aktualizację harmonogramu do jutra i naliczenia odsetek po prostu będą zawieszone tak jak miało to być pierwotnie (jest to zapisane w ustawie) i odsetki z raty zawieszonej NIE miały przechodzić na kolejny miesiąc. Rata miała być zawieszona w całości i po to zostaje wydłużony okres kredytowania.
Milenaxxxc
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
3
29-07-2022
Wiadomość 1 z 13 (15 358 wyświetleń)

Re.: Zawieszenie raty - wakacje kredytowe

Mam taką samą sytuację. W harmonogramie spłaty widzę kolejną ratę we wrześniu. Jest ona tej samej wysokości co poprzednie, ale składa się tylko z części odsetkowej.
Odpowiedz
0 Lajków
ciastek71
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
29-07-2022
Wiadomość 2 z 13 (15 031 wyświetleń)

Re.: Zawieszenie raty - wakacje kredytowe

W zaznaczonym oświadczeniu we wniosku:

"W dniu rozpoczęcia najbliższego okresu zawieszenia otrzymam od Banku nowy harmonogram spłaty uwzględniający zmiany wynikające z tego okresu zawieszenia, osobno dla każdej zawieszonej raty. Nowy harmonogram spłaty otrzymam po przeliczeniu przez Bank rat począwszy od raty, w której zacznę spłacać kapitał"
agentlupus
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
6
29-07-2022
Wiadomość 3 z 13 (14 933 wyświetleń)

Re.: Zawieszenie raty - wakacje kredytowe

Mam podobną sytuację. Wydaje mi sie że harmonogram bedzie aktualizowany w dniu daty zapadalnosci raty kredytowej. Jestem ciekawy czy tak będzie.
Zobaczymy
Odpowiedz
0 Lajków
Gieras91
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
30-07-2022
Wiadomość 4 z 13 (12 756 wyświetleń)

Re.: Zawieszenie raty - wakacje kredytowe

[ Edytowane ]
Hmm a to nie jest tu wyjaśnione? (Na załaczniku)

”””
Harmonogram po zawieszeniu
Po złożeniu wniosku dostaniesz nowy harmonogram.

W miesiącu po zawieszeniu zobaczysz podwójnie naliczone odsetki. Podwójne naliczenie skorygujemy w dniu płatności raty - tych odsetek nie pobierzemy.
”””
Odpowiedz
0 Lajków
suumyx
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
30-07-2022
Wiadomość 5 z 13 (12 727 wyświetleń)

Re: Zawieszenie raty - wakacje kredytowe

W miesiącu po zawieszeniu zobaczysz podwójnie naliczone odsetki. Podwójne naliczenie skorygujemy w dniu płatności raty - tych odsetek nie pobierzemy.


Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartynaC
Moderator
Moderator icon
421
93
12-04-2017
Wiadomość 6 z 13 (12 386 wyświetleń)

Re.: Zawieszenie raty - wakacje kredytowe

Mam identyczną sytuację z kolejną ratą (same odsetki, a splata kapitału 0). Ponadto ostatnia rata jest w podwójnej wysokości😳.
Odpowiedz
0 Lajków
Adamus
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
31-07-2022
Wiadomość 7 z 13 (11 877 wyświetleń)

Re.: Zawieszenie raty - wakacje kredytowe

U mnie niestety tak samo. Dziwne, bo już dawno zrezygnowałam z okresu karencji. Dodatkowo nie mogę znaleźć wniosku o zawieszenie rat w moich dokumentach a informacja że go tam znajdę wyświetlała się po złożeniu wniosku.
Odpowiedz
0 Lajków
Derewi
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
01-08-2022
Wiadomość 8 z 13 (10 938 wyświetleń)

Re.: Zawieszenie raty - wakacje kredytowe

Gdzie znajdę wzór wniosku dot. "wakacji od kredytu", który należy złożyć w ING? 

Po zalogowaniu do bankowości mam tylko taki podgląd.

Odpowiedz
0 Lajków
DD
DD
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
01-08-2022
Wiadomość 9 z 13 (10 916 wyświetleń)

Re.: Zawieszenie raty - wakacje kredytowe

Podobno harmonogram jest zbugowany jak się bierze wakacje, trzeba czekać aż ogarną
KhavikOS
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
1
01-08-2022
Wiadomość 10 z 13 (10 836 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

A i zapomniałem dopisać, jak będziesz w oddziale to koniecznie na miejscu upewnij się czy odblokowali dostęp. Bo ja się musiałem wracać i wszystko zajęło blisko 2 godziny. 

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Niestety w ING to częsta praktyka, blokują za byle co, ja i moja rodzina mieliśmy blokady m.in za instalacje aplikacji moje ING po raz pierwszy. Najlepsze, że tłumaczyli się tym, że nastąpiła instalac

...

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

29-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy