Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Zakup innego mieszkania niż obecne i kredytowanie ?

[ Edytowane ]

Witam

 

Powoli przymierzam się do zmiany mieszkania na większe i wygodniejsze a w głowie mam pewne scenariusze. Potrzebuję wsparcia jak to najsensowniej zrobić.(Pierwsze mieszkanie miałem w kredycie hipotecznym ING i spłaciłem w 8 zamiast 10 lat)

 

Obecnie posiadam mieszkanie o wartości około 260tyś. Celuje w kolejne (większe/wygodniejsze) o wartości 400tyś (może 450 tyś z bólem serca) i nie wiem jak do sprawy podejść ? Nakreśliłem sobie dwa rozwiązania:

 

1. Kupić mieszkanie za 400 tyś i jednocześnie sprzedawać obecne za 260 tyś. Wtedy chyba musiał bym wziąć kredyt na 400 tyś ? (ponieważ jest ryzyko że nie sprzedam tego za 260 tyś) ? Na wkład 20% mam oszczędności. Jak tylko sprzedał bym stare mieszkanie nadpłacił bym kredyt - pytanie czy mogę np po 6 miesiącach od wzięcia kredytu nadpłacić te 260 tyś? Wtedy do spłaty pozostało by 60 tyś (400-260-80).

 

2. Sprzedać mieszkanie za 260 tyś i szukać nowego. Zostawić sobie margines np. 3 miesięcy w umowie na wyprowadzkę - kiedy to szukał bym nowego lokum. Tu ryzyko jest że nie znajdę nowego lokum i pozostanie .... mieszkanie z teściową Emotikon: Mrugający

Poradźcie jak to z Waszego doświadczenia lepiej zrobić. Proszę też o odpowiedź pracownika banku na pytanie - jak szybko od wzięcia kredytu mogę nadpłacać ? Kiedyś to było 3 lata.

Dziękuję i pozdrawiam

Odpowiedz
0 Lajków
Perun
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
08-01-2024
Wiadomość 1 z 2 (1 068 wyświetleń)

Re: Zakup innego mieszkania niż obecne i kredytowanie ?

Dziękuję za zainteresowanie naszą propozycją. Ofertą kredytów hipotecznych zajmują się nasi eksperci hipoteczni w placówkach banku. 


Na kontakt z naszym specjalistą możesz umówić się w Moim ING. Po zalogowaniu do Mojego ING proszę wybrać: Pomoc i kontakt (na dole strony) -> Skontaktuj się -> Spotkania ze specjalistą ING. Możesz również umówić się na stronie www.ing.pl wybierając kolejno: Kontakt -> Umów spotkanie. 

Z dostępnych opcji polecam wybór spotkania wideo, na którym możesz porozmawiać z dowolnego miejsca, nie tracąc czasu na dojazd. Rozwiązanie to jest bardzo proste – nie trzeba niczego instalować, wystarczy wejść w linka, który prześlemy na mejla. Będziesz mógł zobaczyć naszego specjalistę oraz przygotowane materiały. 

 

Przed spotkaniem zapraszamy do sprawdzenia maksymalnej możliwej kwoty kredytu na naszej stronie www.ing.pl , w zakładce Kredyty i pożyczki, wybierając Kredyt hipoteczny, a potem Oblicz ratę i zdolność kredytową

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
KamilW
Moderator
Moderator icon
63
9
19-05-2022
Wiadomość 2 z 2 (997 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Rata do dochodu a gospodarstwo domowe

Hej, mam kredyt hipoteczny i problem z obliczeniem rdD. Kredyt wziąłem wraz z narzeczoną i nie wiem czy wg banku/ustawodawcy jesteśmy jednym gospodarstwem domowym czy dwoma. Czy mam dodać nasze dochod

...

20-05-2024
Re: Rata kredytu

Tutaj nie mamy dostępu do Twojego kredytu, żeby móc to wyjaśnić. Prosimy skontaktuj się z nami przez kanały szyfrowane. Nasi specjaliści hipoteczni są dostępni od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:

...

20-05-2024
Decyzja a umowa przedwstepna

Witam,

Czy bank bierze pod uwage terminy zawarte w umowie przedwstepnej kupna mieszkania z rynku wtornego?

Wniosek zostal zlozony 2.05 i trafil do analizy 10.05 po czym 13.05 okazalo sie ze brakuje jedn

...

20-05-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy