Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Wydłużenie okresu budowlanego a żądanie przez bank kwoty salda konta bankowego

Witam, w 2019 r. wzięłam kredyt hipoteczny na budowę domu. Złożyliśmy wniosek o wydłużenie okresu budowlanego. Obecnie bank ,dokładnie analityk bankowy chce abyśmy przedstawili kwotę naszych oszczędności, bo chcą wiedzieć czy mamy pieniądze na wykończenie budowy, a nie przedłużamy terminu okresu budowlanego, aby tylko wydłużyć.
Nadmiernie, iż mieliśmy problemy z firmą budowlaną i sprawa trafiła do sądu. Z związku z tym przedłużył się termin budowy.Oczywiście wiadome jest że kwoty materiałów budowlanych i koszta wynagrodzenia wykonawców,są dużo wyższe, niż w 2020 i 2021. Teraz pytanie czy analityk ma prawo żądać potwierdzenia kwoty naszych oszczędności,salda kont bankowych?
Odpowiedz
0 Lajków
Marta19
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
03-07-2022
Wiadomość 1 z 4 (553 wyświetleń)

Re: Wydłużenie okresu budowlanego a żądanie przez bank kwoty salda konta bankowego

Każdy taki wniosek jest rozpatrywany indywidualnie. Trudno jest więc na forum odnieść się do Twojej sytuacji. Proszę skontaktuj się z doradcą, który zajmował się Twoim wnioskiem lub z naszą infolinią 32 357 00 57. Specjalista postara się to wyjaśnić Emotikon: Szczęśliwy 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
NataliaKr
Moderator
Moderator icon
265
54
18-01-2021
Wiadomość 2 z 4 (468 wyświetleń)

Re.: Wydłużenie okresu budowlanego a żądanie przez bank kwoty salda konta bankowego

Jeśli starasz się o wydłużenie okresu budowlanego powyżej 36 miesięcy bank może wszystko. Z założenia w ciągu 36 miesięcy powinniście wybudować dom i rozliczyć kredyt, jeśli wykorzystaliście środki z kredytu to musicie mieć inne udokumentowane na zakończenie inwestycji, jeśli nie macie to bank będzie sugerował zmianę umowy kredytowej. Oczywiście pisze się wyjaśnienia co powoduje wydłużenie budowy, ale one tak na prawdę średnio bank interesują liczy się to czy zmierzasz ku końcowi czy grasz na zwłokę. My osobiście udostępniliśmy saldo konta, zdjęcia każdej rzeczy kupionej a jeszcze nie wykorzystanej itp. Mimo zapewnień doradcy w banku i inspektorki robiącej inspekcję, że to tylko formalność jeżeli chodzi o to przedłużenie, analitycy dość mocno nas maglowali. Jeżeli nie wykorzystaliscie jakiejś transzy lub macie gotówkę z kredytu nadal na koncie to nie powinno być problemu.
Odpowiedz
0 Lajków
Milka1
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
05-07-2022
Wiadomość 3 z 4 (461 wyświetleń)

Re.: Wydłużenie okresu budowlanego a żądanie przez bank kwoty salda konta bankowego

A i oczywiście, że ceny poszły w górę, ale to też dla banku nie ma znaczenia, masz kosztorys i tyle, jeżeli chcesz zmienić kosztorys i założyć większą kwotę na budowę, bank może zmienić umowę, ale nie sądzę, że na takich samych warunkach, zwiększy się koszt budowy więc albo zwiększysz kredyt, albo udokumentujesz środki własne.
Odpowiedz
0 Lajków
Milka1
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
05-07-2022
Wiadomość 4 z 4 (458 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Wakacje kredytowe gdy jeden z współkredytobiorców już z nich korzysta

Cześć,

czy mogę skorzystać z wakacji kredytowych w przypadku gdy jeden z współkredytobiorców skorzystał już z wakacji kredytowych w innym banku dla kredytu hipotecznego zaspokającego jego własne potrze

...

17-08-2022
Re: Re.: Ponowne złożenie wniosku o zawieszenie raty kredytu

Jest jeszcze opcja wyslania wlasnego wniosku elektronicznie poprzez aplikacje jako zalaczony dokument, skoro placowka odmawia przyjecia wniosku pisemnego, co jest samo w sobie karygodne.

17-08-2022
Re: Re.: Ponowne złożenie wniosku o zawieszenie raty kredytu

Problem jest taki, że placówka odmawia przyjęcia wniosku. Też zastanawiam się na jakiej podstawie (bo upierali się że przy składaniu wniosku wielokrotnego, jest możliwość złożenia tylko jednego takieg

...

17-08-2022
Najbardziej pomocni użytkownicy