Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Czyli jak złożyłam wniosek bez operatu szacunkowwgo to dopiero po jego dostarczeniu liczone są te 21 dni
Czy te dni sie jakoś sumuje ?
Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 91 z 748 (15 517 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Od mojego doradcy dowiedziałam się dziś ze 15 dni roboczych, co dawałoby 21 dni kalendarzowych. Mam nadzieję że tak rzeczywiście jest. Nasz wniosek został zarejestrowany w banku 12.03 więc czekamy do 30 .03....
Odpowiedz
0 Lajków
Ostróżka
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
31
27
20-03-2018
Wiadomość 92 z 748 (15 504 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

A kiedy złożyłaś wniosek?
Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 93 z 748 (15 474 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Wniosek wysłany przez doradcę do banku 08.03 a zarejestrowany w banku 12.03. Niestety nie mieliśmy swojego operatu przy składaniu wniosku ale po wstępnej decyzji banku dostarczymy wycenę zewnętrznego rzeczoznawcy.
Odpowiedz
0 Lajków
Ostróżka
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
31
27
20-03-2018
Wiadomość 94 z 748 (15 430 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

To podobnie jak w moim przypadku wniosek w banku złożony 12.03 bez operatu czekam na wstepna decyzje i dopiero zrobie wycenę
Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 95 z 748 (15 424 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Informuj o etapach na jakich będzie Twój wniosek, ciekawa jestem...
Ostróżka
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
31
27
20-03-2018
Wiadomość 96 z 748 (15 423 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

@Konto usunięte Po dostarczeniu operatu szacunkowego liczymy 21 dni maksymalnie. Zawsze staramy się, żeby było szybciej.


-------------

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

Odpowiedz
0 Lajków
MonikaC
Moderator
Moderator icon
626
119
04-09-2015
Wiadomość 97 z 748 (15 374 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

[ Edytowane ]

Wniosek z tej dyskusji taki: Chcesz mieć szybko kredyt to wniosek o kredyt składasz z zewnętrznym operatem a będziesz go miał w 21 dni kalendarzowych.

 

Spoiler
Spoiler
Chcesz mieć szybko kredyt to wniosek o kredyt składasz z zewnętrznym operatem a będziesz go miał w 21 dni kalendarzowych.

Ps. Gdym to wiedział przed złożeniem wniosku to bym tak zrobił. Niestety specjaliści w banku mówili co innego najpierw decyzja wstępna, potem operat najlepiej jak go zrobi rzeczoznawca z banku to będzie szybciej a potem decyzja ostateczna. Tym sposobem czekam 20 dni kalendarzowych na decyzję wstępną (której jeszcze nie mam) dodać kolejne dwa kroki to poczekam jeszcze miesiąc Emotikon: Język

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 98 z 748 (15 339 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Jesli tak jest to składam w innym banku bo nie wyrobie się z terminem. Panie z banku zapewniały że to tak szybko jest a teraz wychodzi całkiem co innego. Jak bym wiedziała o tym to też bym złożyła wniosek z operatem
Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 99 z 748 (15 303 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

@Konto usunięte

Wnioski są rozpatrywane indywidualnie, status wniosku możesz sprawdzić u specjalisty lub przedstawiciela bankowego który przyjmuje wniosek.
Bez względu na to czy ocena wartości zabezpieczenia była dostarczana z zewnątrz, czy zlecana za pośrednictwem naszego banku, czas analizy wniosku wynosi tyle samo i jest zgodny z ustawą o kredycie hipotecznym oraz o nadzorze nad pośrednikami kredytu hipotecznego i agentami.
To oznacza, że najpóźniej
w dwudziestym pierwszym dniu roboczym wydamy ostateczną decyzje. Jeśli to nasz bank zleca wycenę, w pierwszej kolejności sprawdzamy możliwości finansowe - ta opcja jest bezpieczniejsza ponieważ opłata a wycenę pojawia się po wstępnej analizie. Po wycenie już możemy wydać decyzje ostateczną ponieważ możliwości finansowe już zostały sprawdzone.
Oczywiście ostatecznie klient sam decyduje czy wycenę mamy zlecić czy sam ją zorganizuje.

Odpowiedz
0 Lajków
MonikaS
Były moderator
Były moderator icon
10
2
24-01-2018
Wiadomość 100 z 748 (15 032 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Tak, wczoraj dostaliśmy informację o zakończonej analizie i wstępną decyzję. Ja śledzę wpisy o ich czasach procesowych i były zgodne ze stanem faktycznym. Dzisiaj nadal są wnioski z 4.03 - czas analiz...

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Przepraszamy za dłuższy czas odpowiedzi. Temat jest analizowany po naszej stronie. Damy znać jeśli wprowadzone będą zmiany w tym zakresie.

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Dzień dobry,

Czy ma już Pani decyzję?

Ja złożyłam wniosek 6.03, od 8.03 jest w analizie. Nie proszono mnie o dodatkowe dokumenty, miałam operat zewnętrzny, 19.03 ING sprawdzał mnie w BIK i nadal beż żad

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy