Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Witam. Złożyłam z mężem wniosek i kredyt dnia 19.12.2017r u doradcy finansowego.
Wiem że dokumenty trafiły do banku dnia 21.12.2017r
Do tej pory nie mamy żadnej odpowiedzi w tej sprawie. Kiedy możemy się czegoś spodziewać?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Odpowiedz
0 Lajków
OpAn
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
2
10-01-2018
Wiadomość 1 z 748 (81 962 wyświetleń)

Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

 Ja czekałem prawie 3 miesiące...z powodu pomyłki "doradcy" finansowego.

Odpowiedz
0 Lajków
Zbyszek
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
09-10-2016
Wiadomość 2 z 748 (81 861 wyświetleń)

Re: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Dokładamy wszelkich starań aby wszystkie wnioski kredytowe złożone przez Klientów rozpatrzyć w jak najkrótszym możliwym terminie. W sytuacji gdy nasza oferta cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, wniosków o kredyt wpływa więcej co niestety przekłada się na wydłużenie czasu ich obsługi i nie wszystkim Klientom możemy wydać decyzję tak szybko jak byśmy sobie tego życzyli.

 

Sytuacje, w których rozpatrywanie wniosku się przedłuża często związane są z faktem, że załączona dokumentacja jest niekompletna i nie pozwala nam ocenić zdolności kredytowej lub nieruchomości, która będzie zabezpieczeniem kredytu. W takich przypadkach Specjalista lub Przedstawiciel bankowy niezwłocznie otrzymują informację o brakach i powinni jak najszybciej skontaktować się z Klientem.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaS
Były moderator
Były moderator icon
408
112
12-10-2015
Wiadomość 3 z 748 (81 850 wyświetleń)

Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Dostaliśmy odpowiedź równo miesiąc później. Pozytywna więc jesteśmy zadowoleni 😊
OpAn
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
2
10-01-2018
Wiadomość 4 z 748 (81 664 wyświetleń)

Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Jestem dokładnie w tej samej sytuacji, też składałam wniosek 19.12., ale zupełny brak odpowiedzi z banku. Dostaliście decyzję wstępną czy ostateczna teraz?

I jak robiliście wycenę sami czy przez bank?

Odpowiedz
0 Lajków
AgK
AgK
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
4
0
10-01-2018
Wiadomość 5 z 748 (81 653 wyświetleń)

Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Dostaliśmy wstępną ale wszystko za nas załatwia pośrednik finansowy 😊
Wszystko idzie sprawnie .
Odpowiedz
0 Lajków
OpAn
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
2
10-01-2018
Wiadomość 6 z 748 (81 585 wyświetleń)

Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

[ Edytowane ]

 

Witam,

Dnia 28-12-2017 złożyliśmy komplet dokumentów odnośnie kredytu hipotecznego na budowę domu (miejsce złożenia dokumentów bezpośrednio w siedzibie banku ING w Elblągu).

Dnia 16-01-2018 otrzymaliśmy pozytywną informację o wstępnej analizie.

Dzisiaj tj 22-01-2018 mamy spotkanie z rzeczoznawcą. Pragnę zaznaczyć, że nie brakowało nam żadnych dokumentów przy złożenie wniosku w banku, jak również, że nie korzystaliśmy z doradcy finansowego oferowanego przez inne biura doradcze.

Z usług bankowych oferowanych przez Bank ING korzystam już od ponad 7 lat i póki co jestem zadowolona. Zobaczymy ile czasu upłynie teraz jeśli chodzi o podpisanie umowy (kredytu hipotecznego na budowę domu).Szczęśliwy mężczyzna

Odpowiedz
0 Lajków
iza37
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
07-12-2017
Wiadomość 7 z 748 (81 201 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Wycena nieruchomości, a następnie decyzja kredytowa to już ostatni etap wnioskowania o produkt hipoteczny. Zazwyczaj do kilku dni roboczych od otrzymania wyceny możemy wydać decyzję ostateczną. O ile oczywiście nie ma braków, uzupełnień. I oczywiście o ile wyraziłaś zgodę na wydanie decyzji przed upływem 21 dni. To się zaznacza na wniosku kredytowym.



-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KatarzynaA
Były moderator
Były moderator icon
354
91
04-09-2015
Wiadomość 8 z 748 (81 156 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

My złożyliśmy wniosek 19 listopada  2017. Od tego czasu musieliśmy już donosić nowe zaświadczenia o zarobkach oraz (szok) składać jeszcze raz wniosek na nowych wzorach bo stary się ponoć przeterminował. To jest jawna kpina.

Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 9 z 748 (80 844 wyświetleń)

Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

U mnie wgląda to tak: wniosek złożony 16.12.2017

Pozytywna decyzja finansowa 15.01.2017

Opłacenie rzeczoznawcy 16.01.2017

Rzeczoznawca odezwał się 18.01.2017

Rzeczoznawca pojawił się zobaczyć dom 24.01.2017

Status wniosku: Zlecono wycenę / przyjęto operat Klienta

 

Zaswiadczenia od pracodawców upłynął 30 dniowy termin ważności na początku stycznia.

Termin zawarcia umowy kupna wg umowy przedwstępnej - do 31.01.2018 i czas leci

 

Czy bank będzie wymagał zawarcia aneksu do umowy przedwstępnej oraz nowych zaświadczeń od pracodawców?

Ile trwa obecnie oczekiwanie na decyzję ostateczną gdy już rzeczoznawca banku dostarczy do banku wycenę?

 

Boję się, że jak w końcu rzeczoznawca dostarczy wycenę, to okaże się, zażyczą sobie Państwo dopiero tych dokumentów, powiedzą, że 21 dni będzie się liczyć dopiero jak je dostaniecie... a w między czasie developer poinformuje o przepadku zadatku.

 

Ile trwa obecnie czas oczekiwania na decyzję klientów na podobnym etapie?

Jaka jest szansa, że dom uda się kupić do końca stycznia?

 

 

 

luke87
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
6
3
25-01-2018
Wiadomość 10 z 748 (80 817 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Czyli tak samo potwierdzacie to co pisałem wcześniej, nic tylko piszecie o algorytmie który z bezpieczeństwem nie ma nic wspólnego. Jesteście jedynym bankiem w PL który umożliwia wysłanie przelewu bez

...

28-03-2024
Wakacje kredytowe 2024, dochód

Dzień dobry, czy 13stka wliczana jest do dochodu przy obliczaniu RdD? Czy skoro bank nie wizął jej pod uwagę przy liczeniu zdolności kredytowej, teraz też należy ją pominąć ?

27-03-2024
czas oczekiwania na decyzje

co to znaczy 21 od dnia zlozenia kompletu dokumentow czyli czego w przypadku osoby na umowie o prace? pytam sie o ostateczna decyzje etap 6?

27-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy