Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Wcześniejsze spłata kredytu hipotecznego

Dzień dobry,
W najbliższym czasie mam zamiar dokonać całkowitej spłaty kredytu hipotecznego. W związku z tym zastanawiam się nad następującymi kwestiami:
1. Jeśli po poprzedniej częściowej nadplacie nie wnioskowałam o zmianę zapisu kwoty hipoteki w księdze wieczystej, to czy nie będę mieć z tego powodu żadnych problemów?
2. Kiedy dokładnie wygasa ubezpieczenie, które w trakcie spłacania kredytu było obowiazkowe? Czy dzieje się to w dniu w którym zlecę dyspozycje całkowitej spłaty, czy też później? Bardzo mi zależy, żeby mieszkanie nie ,,wisiało" nieubezpieczone.
3. Czy rzeczywiście po otrzymaniu papierów z banku jedyne, co muszę zrobić to załatwic wykreślenie hipoteki z księgi wieczystej?

Bardzo proszę o odpowiedź.
Odpowiedz
0 Lajków
bellatrix_l
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
1
30-01-2022
Wiadomość 1 z 2 (1 114 wyświetleń)

Re: Wcześniejsze spłata kredytu hipotecznego

Odpowiadamy Emotikon: Szczęśliwy

1. Nie ma to znaczenia, po nadpłacie kredytu nie trzeba wnioskować o zmniejszenie wpisu
  2. Ubezpieczenie spłaty kredytu (na życie) wygasa od razu; ubezpieczenie nieruchomości jest ważne do końca miesiąca, w którym została opłacona ostatnia składka
  3. Tak, jedyne co trzeba zrobić to złożyć wniosek o wykreślenie hipoteki - koszt to około 100 zł. Dodatkowo, jeśli ubezpieczenie nieruchomości nie było zawarte za pośrednictwem banku - trzeba poinformować ubezpieczyciela, że cesja może zostać wykreślona

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KarolinaM
Moderator
Moderator icon
447
103
19-03-2018
Wiadomość 2 z 2 (1 053 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Na jakim etapie jest sprawdzany BIK?

Dzień dobry,
01.08 złożyłem wniosek bez operatu,
02.08 brakowało jakiegoś dokumentu FATCA więc został dosłany,
08.08 dostałem alert BIK o zapytaniu z ING.

Kiedy sprawdzacie BIK? Jaki to etap?

Pozdrawiam,
lu...

08-08-2022
Re: Kiepska instrukcja aktywacji karty

Chciałabym pomóc ale w tym miejscu ciężko mi wyjaśnić, co było powodem, że u Ciebie nie był widoczny przycisk aktywacji karty. Przez Społeczność ING nie mogę sprawdzić informacji o Twojej karcie, jej

...

08-08-2022
Re: Nadpłata kredytu hipotecznego

Taki komunikat może pojawić się, jeśli nie jesteś właścicielem lub pełnomocnikiem do rachunku, który jest powiązany z kredytem. W takiej sytuacji możesz złożyć dyspozycję nadpłaty na infolinii: 32 357

...

08-08-2022
Najbardziej pomocni użytkownicy