Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Wakacje kredytowe w czasie oczekiwania na aneks do umowy

Nadpłaciłam kredyt i obecnie czekam na aneks skracający okres kredytowania. Aneks będzie około 25 sierpnia. 10 sierpnia mam płatność raty. Czy mogę skorzystać z wakacji kredytowych w okresie czekania na aneks? Czy bank może mi odmówić skrócenia okresu kredytowania aneksem jeśli złożę wniosek o wakacje kredytowe? Czy te dwie kwestie są od siebie niezależne?

Odpowiedz
0 Lajków
AgataZ
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
02-08-2022
Wiadomość 1 z 5 (3 441 wyświetleń)

Re.: Wakacje kredytowe w czasie oczekiwania na aneks do umowy

Wszystkie banki nawet z poziomu aplikacji mobilnej mają możliwość wybrania formy ,,skrócenia okresu kredytowania" bądź ,,zmniejszenia wysokości raty" po nadpłacie kredytu i to bez żadnego aneksu (który jest mega uciążliwy i trzeba na niego czekać do 30 dni oraz kolejne tyle na umówienie się na wizytę w oddziale, które też mam oddalone po 60 km).W innych bankach automatycznie zostaje wszystko przeliczone, co więcej niektóre banki udostępniają symulator w którym dodatkowo można policzyć co po nadpłacie bardziej się opłaca. Składałem już wniosek o przemyślenie pomysłu ale nic się z tym nie dzieje, co jest dla mnie niezrozumiałe ponieważ to zaoszczędziłoby pracy placówkom i mogło je znacznie rozblokować szczególnie w takim okresie jak teraz a klientom banku zaoszczędziło by fatygi i podniosło standard usług banku. Mam nadziej ze zostanie to niebawem rozpatrzone i rozwiązane bo jako bank sami sobie komplikujecie prace.

Pozdrawiam

Odpowiedz
0 Lajków
Krystian199412
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
02-08-2022
Wiadomość 2 z 5 (3 385 wyświetleń)

Re.: Wakacje kredytowe w czasie oczekiwania na aneks do umowy

Dokładnie, w innych bankach jest to dostępne z poziomu bankowości elektronicznej. A tu tylko zbędne utrudnienie i zapychanie infolinii telefonami o aneks.

Odpowiedz
0 Lajków
AgataZ
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
02-08-2022
Wiadomość 3 z 5 (3 378 wyświetleń)

Re.: Wakacje kredytowe w czasie oczekiwania na aneks do umowy

Ten temat ciągnie się od lat. Aneks skracający okres kredytowania po nadpłacie trzeba podpisywać osobiście, stawić się muszą wszyscy współkredytobiorcy. Paranoja. Już wiele razy apelowałem w tej sprawie w banku.

 

Nic tu się nie zmieni, ponieważ wiele osób machnie ręką i nie podpisze aneksu a to już są dodatkowe zyski dla banku i o to tutaj chodzi. 

putiiii
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
15
6
28-08-2018
Wiadomość 4 z 5 (3 350 wyświetleń)

Re: Re.: Wakacje kredytowe w czasie oczekiwania na aneks do umowy

Możesz złożyć wniosek o wakacje kredytowe w czasie aneksowania umowy. Przy wprowadzaniu aneksu dotyczącego konwersji raty zostaną skorygowane zgodnie z okresem zawieszenia o jaki zawnioskujesz. Jeżeli okres zawieszenia będzie zawierał raty po konwersji to oczywiście zostaną one zawieszone.





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
KarolB
Moderator
Moderator icon
136
20
02-09-2021
Wiadomość 5 z 5 (3 307 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: czas oczekiwania na decyzje

Prosimy o kontakt z doradcą, u którego składałeś wniosek.

28-03-2024
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy