Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Re: Wakacje kredytowe - nowy jarmonogram


Harmonogram po zawieszeniu spłaty może zawierać błędy. W harmonogramie możemy wprowadzić zawieszenie tylko jednej raty. Po tym, jak zakończy się okres, na który zawiesiliśmy spłatę, pokażemy nowe dane w harmonogramie. Podwyższoną kwotę odsetek skorygujemy w dniu płatności raty.


Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartynaC
Moderator
Moderator icon
421
93
12-04-2017
Wiadomość 21 z 26 (3 422 wyświetleń)

Re: Wakacje kredytowe - nowy jarmonogram

Proszę o odpowiedź jak wygląda sytuacja i kiedy zostanie to naprawione a nie wklejacie powtarzające się formułki. Również zgłosiłem sprawę do UOKIK. Mam nadzieję że dowalą wam jakieś kary za próbę oszukania klienta.

qwert1221
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
3
09-08-2022
Wiadomość 22 z 26 (3 167 wyświetleń)

Re: Wakacje kredytowe - nowy jarmonogram

Czy sytuacja z błędnym harmonogramem dotyczy tylko okresu do dnia planowanej (zawieszonej) zapłaty raty sierpniowej? I w tym dniu harmonogram zostanie skorygowany z uwzględnieniem również przyszłych miesięcy, na które w jednym wniosku z góry zgłoszono zawieszenie kredytu? 

Przykładowo, jeśli płatność następuje 15 sierpnia, a złożyłem wniosek na początku sierpnia, to 15 sierpnia nastąpi korekta harmonogramu z uwzględnieniem również zawieszonych przyszłych rat? Czy może błędny harmonogram będzie widniał przed każdym miesiącem, dla którego zawnioskowano o zawieszenie?

Odpowiedz
0 Lajków
zoh
zoh
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
09-08-2022
Wiadomość 23 z 26 (3 165 wyświetleń)

Re: Wakacje kredytowe - nowy jarmonogram

Też zawiesiłem spłatę na następne 4 miesiące w 2022 i kolejne w 2023.
Teraz mam w harmonogramie kolejne 11 rat (od września) to raty tylko odsetkowe, 0 kapitału, a ostatnia rata w harmonogramie, tylko kapitałowa, jest ponad dziesięciokrotnie wyższa od innych.
Dodatkowo znikąd pojawiły mi się jakieś odsetki w zakładce "Pozostało do spłaty".
Od konsultanta dostałem takie odpowiedzi:

"Panie Hubercie, podczas korzystania z zawieszenia harmonogram nie obowiązuje, także jest zawieszony. Nie należy się nim sugerować. Mimo wszystko przez czas trwania zawieszenia będzie Pan miał kilka aktualizacji harmonogramu. Najbliższą będzie Pan miał 15 sierpnia, czyli w dniu planowej spłaty sierpniowej raty"

"Odsetki naliczają się codziennie, ale zgodnie z zawieszeniem, Pan nie płaci raty. W dniu planowej płatności raty będziemy je umarzać i zerować"

Także nie ma co patrzeć w harmonogram czy odsetki, tylko zobaczyć jaką kwotę będą chcieli ściągnąć w grudniu.
Nie zdążyli z dostosowaniem systemu, pewnie w najbliższych tygodniach poprawią.

Hubert_Lublin
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
1
09-08-2022
Wiadomość 24 z 26 (3 135 wyświetleń)

Re: Wakacje kredytowe - nowy jarmonogram

Dlaczego usunęliście niewygodne dla Was posty? Jakie to słabe. Wasz PR od 29.07 to totalna porażka.
Zaba_osw
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
3
01-08-2022
Wiadomość 25 z 26 (2 998 wyświetleń)

Re: Wakacje kredytowe - nowy jarmonogram

qwert1221, zoh Na ten moment w harmonogramie widnieje najbliższa zawieszona rata. W kwestii harmonogramu pracujemy nad rozwiązaniem. Prosimy jeszcze o trochę czasu.
Zaba_osw Możemy usunąć niektóre wypowiedzi, jeżeli naruszają Regulamin Społeczności (rozdział V punkt 1). 


Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartynaC
Moderator
Moderator icon
421
93
12-04-2017
Wiadomość 26 z 26 (2 791 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Trzymam kciuki za pozytywną i szybką decyzję dla Ciebie 🙂

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Gratuluję i bardzo dziękuje za informację Emotikon: Szczęśliwy

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Niestety całe ING, tam gdzie nie trzeba to wielce dbają bezpieczeństwo, tak jak z tym CarPlay wymagającym odblokowania tel, albo jak aktywujesz U2F w aplikacji to każde uruchomienie aplikacji wymaga p

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy