Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Wakacje Kredytowe-weryfikacja banku

Witam, chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób bank weryfikuje składane oświadczenia oraz wnioski ? Jakimi metodami się kieruje podczas weryfikacji dochodów gospodarstwa domowego oraz czy RdD jest rzeczywista? Czy bank będzie wnioskował o przedstawienie Np. Zaświadczeń o dochodach z firmy a może wyciągów z konta z przelewami wypłat?
Odpowiedz
0 Lajków
Jan3
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
17-05-2024
Wiadomość 1 z 3 (1 102 wyświetleń)

Re: Wakacje Kredytowe-weryfikacja banku

Bank nie wylicza dochodu i kryterium raty do dochodu. Nie prowadzimy też doradztwa w tym zakresie. Osoba wnioskująca odpowiada sama za wprowadzone we wniosku dane pod rygorem odpowiedzialności karnej. W razie wątpliwości zachęcamy do zapoznania się z informacjami dostępnymi na naszej stronie: https://www.ing.pl/kontakt/pomoc-dla-kredytobiorcow/zawieszenie-splaty-kredytu-hipotecznego oraz stronach rządowych poświęconych temu produktowi, lub kontakt z naszą infolinią +48 32 356 22 98-----------------
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Jeśli chcesz szybciej uzyskać odpowiedź, zachęcamy Cię do kontaktu na czacie w Moim ING lub skorzystania z Wirtualnego Asystenta.
Odpowiedz
0 Lajków
NataliaKr
Moderator
Moderator icon
426
82
18-01-2021
Wiadomość 2 z 3 (919 wyświetleń)

Re: Wakacje Kredytowe-weryfikacja banku

Ponawiam pytanie, gdyż nie uzyskałem odpowiedzi na zadane pytanie. W jaki sposób bank sprawdzą czy oświadczenia są zgodne z stanem rzeczywistym gospodarstwa domowego? Jakie instrumenty,narzędzia posiada bank do takiego sprawdzenia zgodnie z ustawą? Czy np. Bank może poprosić o przedłożenie zaświadczeń o zarobkach z 3 ostatnich miesięcy? Czy coś innego. Rozumiem odpowiedzialność karną za nieprawdziwe dane ale nie mogę uzyskać informacji w jaki sposób bank ustali,że te oświadczenie jest niezgodne ze stanem faktyczmym?
Odpowiedz
0 Lajków
Jan3
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
17-05-2024
Wiadomość 3 z 3 (863 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Wyłączenie widoczności danych osobowych po wykonaniu przelewu

Przesłaliśmy w tej sprawie pytanie, jak tylko dostaniemy odpowiedź, to umieścimy ją w tym wątku.

24-06-2024
Re.: Historia transakcji - dostęp do innych TFI przez ING

PS.
Ale brawo Pani Elżbieto. Po 13 dniach Pani coś napisała. Może Pani sobie tam odhaczyć, że rozwiązane czy coś.

24-06-2024
Re.: Historia transakcji - dostęp do innych TFI przez ING

Potrzebowałem pliku csv z historią. Nie chodziło mi o sprawdzenie pojedynczej transakcji, tylko wyciągnięcie pliku z historią. Pliku, który jest czymś normalnym i naturalnym w każdym innym banku. W si

...

24-06-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy