Odpowiedz

Wakacje Kredytowe-weryfikacja banku

Witam, chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób bank weryfikuje składane oświadczenia oraz wnioski ? Jakimi metodami się kieruje podczas weryfikacji dochodów gospodarstwa domowego oraz czy RdD jest rzeczywista? Czy bank będzie wnioskował o przedstawienie Np. Zaświadczeń o dochodach z firmy a może wyciągów z konta z przelewami wypłat?
Odpowiedz
0 Lajków
Jan3
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
17-05-2024
Wiadomość 1 z 3 (1 267 wyświetleń)

Re: Wakacje Kredytowe-weryfikacja banku

Bank nie wylicza dochodu i kryterium raty do dochodu. Nie prowadzimy też doradztwa w tym zakresie. Osoba wnioskująca odpowiada sama za wprowadzone we wniosku dane pod rygorem odpowiedzialności karnej. W razie wątpliwości zachęcamy do zapoznania się z informacjami dostępnymi na naszej stronie: https://www.ing.pl/kontakt/pomoc-dla-kredytobiorcow/zawieszenie-splaty-kredytu-hipotecznego oraz stronach rządowych poświęconych temu produktowi, lub kontakt z naszą infolinią +48 32 356 22 98-----------------
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Jeśli chcesz szybciej uzyskać odpowiedź, zachęcamy Cię do kontaktu na czacie w Moim ING lub skorzystania z Wirtualnego Asystenta.
Odpowiedz
0 Lajków
NataliaKr
Moderator
Moderator icon
429
82
18-01-2021
Wiadomość 2 z 3 (1 084 wyświetleń)

Re: Wakacje Kredytowe-weryfikacja banku

Ponawiam pytanie, gdyż nie uzyskałem odpowiedzi na zadane pytanie. W jaki sposób bank sprawdzą czy oświadczenia są zgodne z stanem rzeczywistym gospodarstwa domowego? Jakie instrumenty,narzędzia posiada bank do takiego sprawdzenia zgodnie z ustawą? Czy np. Bank może poprosić o przedłożenie zaświadczeń o zarobkach z 3 ostatnich miesięcy? Czy coś innego. Rozumiem odpowiedzialność karną za nieprawdziwe dane ale nie mogę uzyskać informacji w jaki sposób bank ustali,że te oświadczenie jest niezgodne ze stanem faktyczmym?
Odpowiedz
0 Lajków
Jan3
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
17-05-2024
Wiadomość 3 z 3 (1 028 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Oświadczenie o ustanowieniu hipoteki na rzecz banku

Witam,
Czy takie zaświadczenie o kredycie dla notariusza, o którym mowa w przypadku rynku pierwotnego, można wygenerować w aplikacji?
Pozdrawiam
Piotr

15-07-2024
Re.: Kredyt hipoteczny_czas analizy

W środę podpisuje umowę... Tyle, że nie z ING, bo mój wniosek ciągle stoi w kolejce do weryfikacji. Ale inne banki nie potrzebują trzech miesięcy na podjęcie decyzji w dość oczywistej sprawie. Mam w I

...

15-07-2024
Remont/przebudowa segmentu na kredyt

Witam

 

Sprawa wygląda następująco. 
Segment 90m2 + garaż. Hipoteka.

 

Chcę zlikwidować ściane nośną garażu w celu powiększenia pow. salonu. Efektem tego z garażu zostanie ''składzik'' o pow. 8m2.

Niestety,

...

15-07-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy