Odpowiedz

Re.: WIBOR 6m

No i jest tak jak pisałem, chociaż nawet nie trzeba było czekać do jutra. Na tą chwilę oprocentowanie mam zaktualizowane (WIBOR 6M na 0,72%) oraz nowy harmonogram z którego jestem zadowolony.

dariog
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
10
4
13-03-2018
Wiadomość 31 z 46 (8 941 wyświetleń)

Re.: WIBOR 6m

Potwierdzam, harmonogram zaktualizowany. Jestem miło zaskoczony.

Odpowiedz
0 Lajków
SnKam
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
15-04-2020
Wiadomość 32 z 46 (8 909 wyświetleń)

Re.: WIBOR 6m

Fajnie WamEmotikon: Szczęśliwy
Szkoda ze bank o ktorym mialem tak dobre zdanie nie potrafi "nagiac" swoich paragrafow w obliczu tak wyjatkowej sytuacji pechowcom ktorym wibor zmienil sie 2 dni przed tapnieciem...
Odpowiedz
0 Lajków
malkus
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
8
1
13-04-2020
Wiadomość 33 z 46 (8 811 wyświetleń)

Re.: WIBOR 6m

[ Edytowane ]

Co mają powiedzieć klienci ze stałym oprocentowaniem, gdzie cała polityka rządu była, by banki obowiązkowo wprowadzały do oferty stałe oprocentowanie na minimum 5 lat? Też mamy oczekiwać "nagięcia paragrafów" i zmiany oprocentowania? Emotikon: Szczęśliwy

Moim skromnym zdaniem umowy które się podpisało trzeba brać na klatę.

Zalecam też wszystkim zmienno-procentowcą zastanowienie się nad zmianą umowy na stałe oprocentowanie, jeśli stopy będą rosły to oferty mogą nie być tak atrakcyjne.

Odpowiedz
0 Lajków
vanion
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
31
4
01-04-2020
Wiadomość 34 z 46 (8 787 wyświetleń)

Re.: WIBOR 6m

Vanion... mi chodzi o wyjatkowa okolicznosc 2 dni roznicy wobec 6 miesiecy. Statystycznie "nie do trafienia" okolicznosc. Drugim kredyt mam lutowo/sierpniowy wiec niewiele lepiej...

Opcje stalych oprocentowan sa jak najbardziej porzadane... na zachodzie ich wolumen jest znaczaco wiekszy niz u Nas i zdecydowanie popieram taka mozliwosc wyboru.
malkus
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
8
1
13-04-2020
Wiadomość 35 z 46 (8 771 wyświetleń)

Re.: WIBOR 6m

Malkus - każda okoliczność w dzisiejszych czasach jest wyjątkowa Emotikon: Szczęśliwy. U mnie to jest kwestia 9 dni .. a kto inny będzie miał kwestię 20 dni i oczekiwać będzie tego samego. Niestety możemy proponować różne opcje, ale Bank już pokazał kierunek jaki obrał. I zupełnie szczerze nie widziałem jeszcze na własne oczy oferty banku, który dokonałby dobrowolnej rekalkulacji. Znacie takie przykłady? 

Odpowiedz
0 Lajków
Galanel88
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
163
42
06-09-2019
Wiadomość 36 z 46 (8 759 wyświetleń)

Re.: WIBOR 6m

Galanel88
Mam 2 ing dwie hipoteki.
Mam kupe leasingow.
Mam konto firmowe i linie kredytowa.

I ogolnie bardzo pozytywne zdanie na temat banku i kompetencji Doradcow... moze stad wynika naiwnosc ze mogliby sie zachowac fajniej.
Tym bardziej ze doswiadczenia z konkurencji sa znaczaco gorsze...

Podyzszona marze za brak wpisu do hipoteki - byla niewielka jak na rynek zwyzka chyba 0.3% - wyrownanie po wpisie dali od dnia wpisu a nie od dnia dostatczenia dokumentu o wpisie - wydawalo mi sie ze nie kazdy bank tak robi. Nie narzucaja swoich polis na chate, oferte na rynku uwazam ze maja naprawde jedna z lepszych od lat. Chyba dlatego tak mnie irytuje ten pech..

Ostatnie informacje o lichwiarskim rozkredytowaniu mnie dosc mocno zaniepokoily...
Odpowiedz
0 Lajków
malkus
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
8
1
13-04-2020
Wiadomość 37 z 46 (8 732 wyświetleń)

Re.: WIBOR 6m

Super. A moja żona z dnia na dzień straciła praktycznie źródło zarobkowe .. i z całym szacunkiem, ale liczę co najwyżej sam na siebie. Przeplanowałem wydatki, ruszyłem rezerwy na takie sytuacje, zrezygnowałem z wszelkich niepotrzebnych subskrypcji i usług. Nie tknąłbym kredytu hipotecznego, nie mając przekonania, że taki scenariusz mam zabezpieczony i w miarę przemyślany, bo akurat turystyka to branża narażona nie tylko na kryzysy transportowe, ale też polityczne. A w żadnym momencie nie chciałem też żeby takie wahnięcie finansowe było psychologicznym obciążeniem dla rodziny.

Przykro mi to mówić, ale jako naród absolutnie nie dbamy o własne bezpieczeństwo finansowe i w takich momentach oczekujemy, że inni rozwiążą problem naszej własnej niedbałości. I żadna argumentacja do mnie w tym zakresie nie trafi. Czytam nawet na tym forum wiele negatywnych wypowiedzi o Banku ludzi, którzy nie potrafią poprawie zrozumieć podpisanej przez siebie Umowy i jej kluczowych zapisów.. więc z dwojga złego wolę jednak, żeby Bank był pewnym gwarantem jasności i stabilności zasad niż naginał się w każdej „wyjątkowej” sytuacji.
Odpowiedz
0 Lajków
Galanel88
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
163
42
06-09-2019
Wiadomość 38 z 46 (8 708 wyświetleń)

Re.: WIBOR 6m

Spokojnie... ja nie mam sytuacji podbramkowej.
Doskonale wiem jak dziala zawieszenie rat, splata tylko odsetek, marza, wibor i cala reszta.

Nie wnioskowalem poki co o zadne przesuwanie leasingow czy kredytow mimo ze zawodowo pracujemy na 30-40%.

W praktyce zirytowal mnie jednak ten wibor i niestatystyczny pech... a jeszcze bardziej fakt, ze przy podwyzszaniu mozna miec podobnego pecha. Teraz widze poprostu jaki ten 6m wibor jest niesprawiedliwy i rzadzony przypadkiem - tylko tyle.

Z owych opisow forumowych - oferta pomocowa ing w tym zakresie kresuje sie jednak dosc blado.
Odpowiedz
0 Lajków
malkus
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
8
1
13-04-2020
Wiadomość 39 z 46 (8 682 wyświetleń)

Re.: WIBOR 6m

witam

umowa kredytu hipotecznego podpisana w sierpniu, stopa oprocentowania wtedy 3,48% WIBOR6M od maja oprocentowanie wzrosło do 3,53% . Czy ktoś moze wyjaśnić skad taka sytuacja?

Odpowiedz
0 Lajków
bendzi89
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
06-05-2020
Wiadomość 40 z 46 (7 984 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Niestety całe ING, tam gdzie nie trzeba to wielce dbają bezpieczeństwo, tak jak z tym CarPlay wymagającym odblokowania tel, albo jak aktywujesz U2F w aplikacji to każde uruchomienie aplikacji wymaga p

...

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Tak, wczoraj dostaliśmy informację o zakończonej analizie i wstępną decyzję. Ja śledzę wpisy o ich czasach procesowych i były zgodne ze stanem faktycznym. Dzisiaj nadal są wnioski z 4.03 - czas analiz...

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Przepraszamy za dłuższy czas odpowiedzi. Temat jest analizowany po naszej stronie. Damy znać jeśli wprowadzone będą zmiany w tym zakresie.

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy