Odpowiedz

Ustanowienie hipoteki

W przyszłym miesiącu idę do notariusza podpisać akt notarialny. Chciałabym ustanowić jednocześnie hipotekę w akcie notarialnym. Od notariusza dostałam informację, że potrzebują ode mnie

'oświadczenia banku o udzieleniu kredytu w trybie art. 95 prawa bankowego'

Czy takie oświadczenie różni się czymś od zaświadczenia które mogę zamówić w aplikacji? 
Czy powinnam wybrać opcje dodatkowe 'prawidłowość obsługi kredytu', 'zabezpieczenie spłaty kredytu'. 

Czy takie zaświadczenie ma termin ważności? 

Quvel
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
1
20-09-2021
Wiadomość 1 z 2 (2 265 wyświetleń)

Re: Ustanowienie hipoteki

Jeśli podpisałeś już z nami umowę kredytową i powiedziałeś w oddziale, że notariusz będzie dla Ciebie w sądzie załatwiał wniosek o wpis hipoteki w Księdze wieczystej, to powinieneś od nas taki dokument otrzymać. Następnie przekazujesz notariuszowi.  
W Moje ING nie zamówisz takiego oświadczenia. Jeśli nie otrzymałeś tego dokumentu, najlepiej by było żebyś do nas zadzwonił i umówimy dla Ciebie kontakt telefoniczny doradcy z oddziału. 
Zaświadczenie, które można zamówić w Moje ING to jest zupełnie inny dokumentEmotikon: Szczęśliwy

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
NataliaKr
Moderator
Moderator icon
332
68
18-01-2021
Wiadomość 2 z 2 (2 190 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Wpłatomat zabrał moje pieniądze

Dziękuję za podanie numeru zgłoszenia. Przekazałam prośbę o pilne rozpatrzenie do odpowiedniej jednostki w naszym banku. Mam nadzieję, że Twoja sprawa szybko się wyjaśni 😊

01-02-2023

122585/012023

01-02-2023

Przykro mi, że spotkała Cię taka sytuacja. Reklamacje staramy się rozpatrywać tak szybko jak to możliwe. Czy możesz podać nam numer swojego zgłoszenia? Wtedy przekażemy prośbę do odpowiedniej jednostk

...

01-02-2023
Najbardziej pomocni użytkownicy