Odpowiedz

Uruchomienie transzy na remont

Dzień dobry,

Dostałem u Państwa kredyt hipoteczny wraz z dodatkową kwotą przeznaczoną na remont mieszkania.
Dzisiaj został uruchomiony kredyt i pieniądze zostały przelane na konto dewelopera.

W aplikacji ING widzę opcję uruchomienia transzy na remont z informacją, żeby sprawdzić czy w załączniku nr. 3 nie ma dodatkowych warunków co do wypłaty tej transzy. W załączniku nr. 3 mam jedynie warunki do uruchomienia transzy nr. 1 (kwota dla dewelopera), nie ma warunków dotyczących transzy nr. 2 (remont). Jest jedynie zapis o warunkach po wypłaceniu transzy (rozliczenie remontu).
W placówce dowiedziałem się jednak, że mogę wnioskować o wypłatę drugiej transzy dopiero po dostarczeniu protokołu zdawczo-odbiorczego po odbiorze mieszkania.

Jak to w takim razie wygląda? Wiążące są warunki z załącznika nr. 3 czy protkół odbioru mieszkania?

Pozdrawiam

Odpowiedz
0 Lajków
twaligora
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
27-04-2021
Wiadomość 1 z 3 (2 270 wyświetleń)

Re.: Uruchomienie transzy na remont

[Aktualizacja]
Po rozmowie z doradcą okazało się, że nie jest potrzebny protokół zdawczo-odbiorczy i wniosek o uruchomienie transzy został zgłoszony.
Odpowiedz
0 Lajków
twaligora
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
27-04-2021
Wiadomość 2 z 3 (2 203 wyświetleń)

Re: Re.: Uruchomienie transzy na remont

Potwierdzamy Emotikon: Szczęśliwy 
 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 3 z 3 (2 199 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Czyli dobrze rozumiem? W końcu przyznaliście, że Wasz sposób wprowadzenia obsługi CarPlay jest obecnie całkowicie bezużyteczny?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy