Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Ubezpieczenie przy kredycie hipotecznym

[ Edytowane ]
Hej, czy ktoś się orientuje moze jeśli chodzi o ubezpieczenie opcja życie plus? Muszę ubezpieczyć się i nie wiem jak się liczy składkę bo w regulaminie jest podane ,,saldo zadłużenia" x0,035 ale nie wiem czy to się liczy od kwoty którą wnioskowałam czyli 270 czy od kwoty którą mam do spłaty czyli 450 ( mniej więcej).... bo jakby nie było od pierwszej kwoty jest mniejsza skladka
Ktoś pomoże??
Odpowiedz
0 Lajków
karola130
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
79
7
13-11-2020
Wiadomość 1 z 5 (5 295 wyświetleń)

Re.: Ubezpieczenie przy kredycie hipotecznym

[ Edytowane ]

@karola130, składka ubezpieczeni jest liczona od przyznanej kwoty kredytu (bez odsetek) - u Ciebie jest to 270k. W okresie uruchamiania transz kredytu składka jest liczona tylko od kwoty uruchomionej transzy (część kapitałowa). O czym warto pamiętać, że podpisanie umowy ubezpieczenia jest konieczne tylko w momencie podpisania umowy kredytowej więc po jej podpisaniu można z ubezpieczenia zrezygnować, ale warto policzyć czy się opłaca.

m365
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
185
84
18-04-2020
Wiadomość 2 z 5 (5 251 wyświetleń)

Re.: Ubezpieczenie przy kredycie hipotecznym

Bardzo dziękuję 🙃
Odpowiedz
0 Lajków
karola130
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
79
7
13-11-2020
Wiadomość 3 z 5 (5 246 wyświetleń)

Re.: Ubezpieczenie przy kredycie hipotecznym

Trochę chyba namieszane w tej odpowiedzi powyżej. Opcja życie plus to jest ubezpieczenie na życie + ewentualnie może być od utraty pracy i w ofercie promocyjnej jest ono wymagane przez 3 lata - jeśli zrezygnujesz wcześniej, podniosą Ci marżę. Później można zrezygnować bez konsekwencji. Składka liczona jest od salda zadłużenia, czyli wraz ze spłacaniem kapitału składka maleje.

Natomiast od przyznanej kwoty kredytu liczona jest składka ubezpieczenia nieruchomości, którego zawierać nie musisz, ale możesz - dostaniesz dodatkową obniżkę marży, a ostatecznie możesz z niego nie skorzystać i dostarczyć zewnętrzne.

 

Odpowiedz
0 Lajków
czarna666
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
134
42
01-04-2020
Wiadomość 4 z 5 (5 175 wyświetleń)

Re.: Ubezpieczenie przy kredycie hipotecznym

[ Edytowane ]

@czarna666, nikt w poście nie pisał o ubezpieczeniu nieruchomości od którego standardowo można zrezygnować i dostarczyć ubezpieczenie z zewnątrz.

 

Co do składek na ubezpieczenie na "życie" to tutaj jest wszystko wyjaśnione:

 

Opcja Życie Plus

0,035% x saldo zadłużenia w dniu płatności raty kredytu

Uwaga: składka maleje gdy część kapitałowa kredytu maleje - jest tak w przypadku większości ubezpieczeń na życie dla kredytów hipotecznych. Być może jasno tego nie napisałem za co z góry przepraszam (skórt myślowy).

 

ref: https://www.ing.pl/indywidualni/ubezpieczenia/program-bezpieczny-kredyt 

 

Z ubezpieczenia na życie plus można zrezygnować w ciągu 30 dni, ale czy to się opłata to już trzeba samemu policzyć (o tym pisałem w moim poście powyżej).

ref: https://www.ing.pl/_fileserver/item/1127875 

 

Przy okazji warto doczytać czego ubezpieczenie nie obejmuje:

- jeśli śmierć Ubezpieczonego nastąpi w okresie pierwszych 36 miesięcy od dnia rozpoczęcia ochrony ubezpieczeniowej

ref: https://www.ing.pl/_fileserver/item/1123183 - chociaż zakładam, że śmierć w ciągu pierwszych 36 miesięcy dotyczy tylko chorób, a nie osó zdrowych (dopytajcie):

Odpowiedz
0 Lajków
m365
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
185
84
18-04-2020
Wiadomość 5 z 5 (5 127 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy