Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Ubezpieczenie pomostowe - ile wynosi składka?

Witam, ile tak około powinna wynosić zmiana raty kredytu po wpisie do hipoteki i w związku z tym likwidacją ubezpieczenia pomostowego?

U mnie nie ma żadnej zmiany i z ubezpieczeniami od maja płacę ratę stale 1500 zł (parę złoty w tą lub w tamtą), podczas gdy można znaleźć informację w internecie, że to jest zmiana zauważalna (200-300zł?)

(Wpis do hipoteki był 23.08 i bank mi potwierdził, że o nim wie).

Odpowiedz
0 Lajków
Szarn
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
4
0
10-11-2018
Wiadomość 1 z 5 (8 132 wyświetleń)

Re: Ubezpieczenie pomostowe - ile wynosi składka?

Szarn Zawiadomienie o wpisie do hipoteki wyślij do nas w Moim ING
Moje finanse / Kredyty i pożyczki / Kredyt / Wnioski / Potwierdzenie spełnienia warunków umownych.

Wpis zweryfikujemy do kilkunastu dni. Marżę obniżymy z datą kiedy sąd wykonał wpis.
W razie konieczności zrobimy zwrot na konto, za okres kiedy marża była jeszcze podwyższona, a sąd już nas wpisał.
 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1073
215
07-06-2017
Wiadomość 2 z 5 (8 114 wyświetleń)

Re: Ubezpieczenie pomostowe - ile wynosi składka?

Dziękuję za odpowiedź,. Przesłałem zawiadomienie o założeniu księgi wieczystej w moim ing. Jednak jest to dla mnie trochę niezrozumiałe, bo dzwoniłem wcześniej dwa razy do swojego oddziału i byłem zapewniany, że nie muszę tego robić. Czy dostanę jakąś informację o zmianie stawki, akceptacji lub nie dokumentów, czy po prostu trzeba czekać? A może mam niewłaściwy dokument i trzeba przedstawić do banku odpis z księgi wieczystej a nie tylko dokument zawiadomienia o założeniu księgi?

Odpowiedz
0 Lajków
Szarn
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
4
0
10-11-2018
Wiadomość 3 z 5 (8 030 wyświetleń)

Re: Ubezpieczenie pomostowe - ile wynosi składka?

Szarn skontaktuj się z naszymi specjalistami na infolinii pod numerem 323570057. Sprawdzą Twoją sytuację. Marżę obniżymy z datą kiedy sąd wykonał wpis i dokonamy odpowiedniej korekty. Na infolinii możemy wyliczyć, jaka będzie wysokość raty po obniżce marży.

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 4 z 5 (7 968 wyświetleń)

Re.: Ubezpieczenie pomostowe - ile wynosi składka?

Ubezpieczenie pomostowe w ING BŚ jest jednym z najtańszych na rynku.

Do czasu ustanowienia hipoteki marża podwyższona jest o 0,05 p.p. - co powoduje, że rata kredytu na każde uruchomione 100 000pln  jest podwyższona o ~2,4pln.

 

Obniżka po ustanowieniu Hipoteki w porównaniu do innych Banków może akurat być niezauważalna Emotikon: Mrugający

 

Odpowiedz
0 Lajków
Nestor
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
4
0
19-11-2018
Wiadomość 5 z 5 (7 862 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Czyli dobrze rozumiem? W końcu przyznaliście, że Wasz sposób wprowadzenia obsługi CarPlay jest obecnie całkowicie bezużyteczny?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy