Odpowiedz

Ubezpieczenie na życie

Ponad 3 lata temu podpisałam umowe kredytu hipotecznego. Aby marża była niższa musiałam zgodzić się na obowiazkowe ubezpieczenie na życie z ING. Powiedziano mi, że to tylko na okres 3 lat, po tym czasie warunek 3 letni zostanie spełniony i nie będę musiała płacić tego ubezpieczenia. Doradca powiedział, że to w przypadku rat kapitałowych, czyli odsetkowe jakie miałam przez 6 miesięcy karencji się nie wliczają. 3 miesiące temu dzwoniłam na infolinię w sprawie warunków umowy, bo coś mi się marża nie zgadzała. Pani na infolonii nic nie powiedziala, że już spełniłam warunek 3 letniego ubezpieczenia, więc myślałam, że skoro ciągle mi pobierają z konta to dalej obowiązuje ten wymóg. Nikt mi też nie powiedział, że bede musiała złożyć wypowiedzenie na te ubezpieczenie, bo inaczej będą mi pobierać w nieskończoność. I tak dowiedziałam się, że od 7 miesięcy płacę to ubezpieczenie pomimo spełnienia warunku i jestem zła, że ING upomina się o spelnieniu różnych ich warunków, co roku przypomina o ubezpieczeniu nieruchomości, ale nie poinformowało mnie, że mogę zrezygnować już z ubezpieczenia na życie. Czy mogę to reklamować?
Odpowiedz
0 Lajków
Aga5
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
31-07-2022
Wiadomość 1 z 4 (1 987 wyświetleń)

Re.: Ubezpieczenie na życie

Serio na poważnie chcesz składać reklamację bo nie dopilnowałaś terminu wypowiedzenia ubezpieczenia? 

Odpowiedz
0 Lajków
rszjkb
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
0
11-04-2021
Wiadomość 2 z 4 (1 971 wyświetleń)

Re.: Ubezpieczenie na życie

Watpie, by dalo sie to reklamowac, bo ubezpieczenie mozna wypowiedziec w dowolnym momencie. Efekt takiego wypowiedzenia zalezy od czasu, ktory uplynal od daty zawarcia umowy kredytowej - do 3 lat skutkuje trwalym podwyzszeniem marzy, powyzej 3 lat nie ma skutkow ubocznych.
Swoja droga jestem zdziwiony stwierdzeniem, ze karencja w splatach kapitalu wydluza trzyletni okres.
Odpowiedz
0 Lajków
onlyoneme
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
99
56
14-07-2022
Wiadomość 3 z 4 (1 960 wyświetleń)

Re.: Ubezpieczenie na życie

Bo nie powiedziano mi ze mam sama wypowiedziec. Myslalam, ze tak jak przy ubezpieczeniu nieruchomości bede dostawac informacje po spelnieniu warunków
Odpowiedz
0 Lajków
Aga5
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
31-07-2022
Wiadomość 4 z 4 (1 807 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

A i zapomniałem dopisać, jak będziesz w oddziale to koniecznie na miejscu upewnij się czy odblokowali dostęp. Bo ja się musiałem wracać i wszystko zajęło blisko 2 godziny. 

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Niestety w ING to częsta praktyka, blokują za byle co, ja i moja rodzina mieliśmy blokady m.in za instalacje aplikacji moje ING po raz pierwszy. Najlepsze, że tłumaczyli się tym, że nastąpiła instalac

...

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

29-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy