Odpowiedz

Ubezpieczenie na życie

Ponad 3 lata temu podpisałam umowe kredytu hipotecznego. Aby marża była niższa musiałam zgodzić się na obowiazkowe ubezpieczenie na życie z ING. Powiedziano mi, że to tylko na okres 3 lat, po tym czasie warunek 3 letni zostanie spełniony i nie będę musiała płacić tego ubezpieczenia. Doradca powiedział, że to w przypadku rat kapitałowych, czyli odsetkowe jakie miałam przez 6 miesięcy karencji się nie wliczają. 3 miesiące temu dzwoniłam na infolinię w sprawie warunków umowy, bo coś mi się marża nie zgadzała. Pani na infolonii nic nie powiedziala, że już spełniłam warunek 3 letniego ubezpieczenia, więc myślałam, że skoro ciągle mi pobierają z konta to dalej obowiązuje ten wymóg. Nikt mi też nie powiedział, że bede musiała złożyć wypowiedzenie na te ubezpieczenie, bo inaczej będą mi pobierać w nieskończoność. I tak dowiedziałam się, że od 7 miesięcy płacę to ubezpieczenie pomimo spełnienia warunku i jestem zła, że ING upomina się o spelnieniu różnych ich warunków, co roku przypomina o ubezpieczeniu nieruchomości, ale nie poinformowało mnie, że mogę zrezygnować już z ubezpieczenia na życie. Czy mogę to reklamować?
Odpowiedz
0 Lajków
Aga5
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
31-07-2022
Wiadomość 1 z 4 (2 082 wyświetleń)

Re.: Ubezpieczenie na życie

Serio na poważnie chcesz składać reklamację bo nie dopilnowałaś terminu wypowiedzenia ubezpieczenia? 

Odpowiedz
0 Lajków
rszjkb
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
0
11-04-2021
Wiadomość 2 z 4 (2 066 wyświetleń)

Re.: Ubezpieczenie na życie

Watpie, by dalo sie to reklamowac, bo ubezpieczenie mozna wypowiedziec w dowolnym momencie. Efekt takiego wypowiedzenia zalezy od czasu, ktory uplynal od daty zawarcia umowy kredytowej - do 3 lat skutkuje trwalym podwyzszeniem marzy, powyzej 3 lat nie ma skutkow ubocznych.
Swoja droga jestem zdziwiony stwierdzeniem, ze karencja w splatach kapitalu wydluza trzyletni okres.
Odpowiedz
0 Lajków
onlyoneme
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
99
56
14-07-2022
Wiadomość 3 z 4 (2 055 wyświetleń)

Re.: Ubezpieczenie na życie

Bo nie powiedziano mi ze mam sama wypowiedziec. Myslalam, ze tak jak przy ubezpieczeniu nieruchomości bede dostawac informacje po spelnieniu warunków
Odpowiedz
0 Lajków
Aga5
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
31-07-2022
Wiadomość 4 z 4 (1 902 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy