Odpowiedz
Highlighted

Ubezpieczenie garażu

Witam

 

Kupujemy z żoną mieszkanie oraz garaż. Przy podpisywaniu umowy o kredyt hipoteczny otrzymaliśmy kartę informacyjną oraz OWU "Mieszkaj bezpieczenie z PZU". W tym momencie oczekujemy już tylko na umówiony termin u notariusza, w międzyczasie skontaktował się z nami pracownik ING reprezntujący bank w umowie. Stwierdził, że musimy na własną rękę poszukać ubezpieczenia, bowiem PZU nie ubezpiecza garaży. Tymczasem wielokrotnie w karcie informacyjnej i OWU jest mowa także o możliwości ubezpieczenia garażu, w tym w pakiecie podstawowym, o ile jest on obejmowany ochroną ubezpieczeniową jednocześnie z lokalem mieszkalnym. Czy tutaj Wasz pracownik ma rację, czy też posiada po prostu nieaktualne informacje? Garaż jest murowany, ma osobną KW, ale jest na tej samej posesji.

 

Dziękuję i pozdrawiam 

Odpowiedz
0 Lajków
nivrim
Doradca z ambicjami
Doradca z ambicjami icon
5
0
24-11-2016
Wiadomość 1 z 3 (8 005 wyświetleń)
Highlighted

Re.: Ubezpieczenie garażu

@nivrim Zgodnie z OWU, jeżeli garaż również stanowi zabezpieczenie kredytu hipotecznego to jest objęty ochroną ubezpieczeniową

wyłącznie w przypadku jednoczesnego objęcia ochroną ubezpieczeniową lokalu mieszkalnego lub budynku mieszkalnego jednorodzinnego.


*****
Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
PatrykW
Były moderator
Były moderator icon
106
33
25-03-2016
Wiadomość 2 z 3 (7 993 wyświetleń)
Highlighted

Re.: Ubezpieczenie garażu

Dziękuję za odpowiedź. Niestety pracownik ING się uparł i zdania nie zmieni. Na szczęście od ręki udało się załatwić ubezpieczenie w Compensie. 

Odpowiedz
0 Lajków
nivrim
Doradca z ambicjami
Doradca z ambicjami icon
5
0
24-11-2016
Wiadomość 3 z 3 (7 917 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Pożyczka w weekend

Witam
Wzięłam pożyczkę za pomocą aplikacji mobilnej w niedzielę. Chciałabym się dowiedzieć jaki jest czas oczekiwania pojawienie się pieniądzy na moim koncie?

28-09-2020
Re: Eco kredyt ? czy dla mnie ?

@bozzy1987 Przy ekokredycie sprawdzamy roczne zapotrzebowanie na energię użytkową do ogrzewania i wentylacji. Wskaźnik EUco+w dla domu energooszczędnego musi wynosić nie więcej niż 40 Kwh/(m2rok). Z p

...

28-09-2020
Dzialka

Dzień dobry,
Wzięliśmy z mężem u Państwa kredyt hipoteczny na budowę domu.
Wkladem własnym była działka budowlana, która mąż dostał w darowiznie od rodziców przed naszym ślubem.
W związku z tym, że budow...

28-09-2020
Najbardziej pomocni użytkownicy