Odpowiedz
Highlighted

Ubezpieczenie garażu

Witam

 

Kupujemy z żoną mieszkanie oraz garaż. Przy podpisywaniu umowy o kredyt hipoteczny otrzymaliśmy kartę informacyjną oraz OWU "Mieszkaj bezpieczenie z PZU". W tym momencie oczekujemy już tylko na umówiony termin u notariusza, w międzyczasie skontaktował się z nami pracownik ING reprezntujący bank w umowie. Stwierdził, że musimy na własną rękę poszukać ubezpieczenia, bowiem PZU nie ubezpiecza garaży. Tymczasem wielokrotnie w karcie informacyjnej i OWU jest mowa także o możliwości ubezpieczenia garażu, w tym w pakiecie podstawowym, o ile jest on obejmowany ochroną ubezpieczeniową jednocześnie z lokalem mieszkalnym. Czy tutaj Wasz pracownik ma rację, czy też posiada po prostu nieaktualne informacje? Garaż jest murowany, ma osobną KW, ale jest na tej samej posesji.

 

Dziękuję i pozdrawiam 

Odpowiedz
0 Lajków
nivrim
Doradca z ambicjami
Doradca z ambicjami icon
5
0
24-11-2016
Wiadomość 1 z 3 (7 996 wyświetleń)
Highlighted

Re.: Ubezpieczenie garażu

@nivrim Zgodnie z OWU, jeżeli garaż również stanowi zabezpieczenie kredytu hipotecznego to jest objęty ochroną ubezpieczeniową

wyłącznie w przypadku jednoczesnego objęcia ochroną ubezpieczeniową lokalu mieszkalnego lub budynku mieszkalnego jednorodzinnego.


*****
Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
PatrykW
Były moderator
Były moderator icon
106
33
25-03-2016
Wiadomość 2 z 3 (7 984 wyświetleń)
Highlighted

Re.: Ubezpieczenie garażu

Dziękuję za odpowiedź. Niestety pracownik ING się uparł i zdania nie zmieni. Na szczęście od ręki udało się załatwić ubezpieczenie w Compensie. 

Odpowiedz
0 Lajków
nivrim
Doradca z ambicjami
Doradca z ambicjami icon
5
0
24-11-2016
Wiadomość 3 z 3 (7 908 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Aplikacja na zegarek

Dziękuję za informację i liczę, że w niedługim czasie pojawią się możliwości płacenia zegarkami Samsung z systemem Tizen. Pozdrawiam.

23-09-2020
Re: Re.: Aplikacja na zegarek

Przekazałem Twoją sugestię do osób zajmujących się rozwojem naszej bankowości mobilnej. W najbliższej przyszłości nie mamy jednak takich planów. Jeżeli coś się zmieni, to damy znać.

23-09-2020
Problem ze zmianą wizerunku karty

Witam,

od jakiegoś czasu mam problem ze zmianą wizerunku karty, za każdym razem pojawia się komunikat "Nie udało się pobrać danych". Karta nie traci ważności. Co jeszcze może być przeszkodą?

23-09-2020
Najbardziej pomocni użytkownicy