Odpowiedz

Szybka decyzja

Witajcie,

 

Przez ostatni miesiąc (jak zapewne większość z Was) siedziałem jak na bombie w oczekiwaniu na decyzję kredytową ale muszę przyznać, że koniec końców ING działa bardzo sprawnie. Dla potomnych poniżej informacja jak to było w moim przypadku:

- 23.10 wysłany wniosek wraz z operatem (od razu otrzymałem mail ws. RODO)

- 26.10 wniosek zarejestrowany w systemie ING

- 10.11 decyzja pozytywna

Od kilku dni myślałem, że wniosek utknął bo cały czas (nawet dzisiaj rano) był na etapie analizy (krok 2) ale przed chwilą od razu przeskoczył na krok 6 Decyzja. Życzę wszystkim pozytywnej decyzji i cierpliwości.

 

Dodam tylko, że naprawdę warto skorzystać z pomocy doradcy by mieć pewność, że wniosek jest kompletny! Jeszcze raz dzięki ING!

bronek1988
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
3
10-11-2020
Wiadomość 1 z 7 (2 909 wyświetleń)

Re.: Szybka decyzja

Cześć,

 

Również sprawdzam status wniosku dość często...

Wniosek złożyłem dokładnie tak samo - 23.10 ( Rodo ), nie jestem pewien daty rejestracji w systemie.

 

Zastanawiam się czy daty podawane na poniższym portalu są prawidłowe - na teraz, system pokazuje, że Informacje wstępne wydajemy dla wniosków, których status zmienił się na "analiza dokumentów" w dniu: 21 październik

https://www.ing.pl/partner/hipoteka/proces-kredytowy

 

 

Odpowiedz
0 Lajków
Gniewko
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
5
10-11-2020
Wiadomość 2 z 7 (2 898 wyświetleń)

Re.: Szybka decyzja

Chyba faktycznie z opóźnieniem są aktualizowane statusy a kolejność rozpatrywanych wniosków może być trochę loterią (z tego co słyszałem na kolejność może mieć wpływ kompletność wniosków i ich stopień skomplikowania)...

 

Ale cierpliwości kolego - ja się tyle nasłuchałem, że w ING okres oczekiwania na decyzję to dwa miesiące a tu takie miłe zaskoczenie!

bronek1988
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
3
10-11-2020
Wiadomość 3 z 7 (2 886 wyświetleń)

Re.: Szybka decyzja

Dzień dobry bronek1988,

 

Zapytam o jedną rzecz która ponoć ma kluczowe znaczenie w czasie rozpatrywania wniosku:

Umowa o pracę czy działalność gospodarcza?

Rynek pierwotny czy wtórny lub budowa domu?

 

Pozdrawiam Serdecznie,
Dariusz Paluch

 

Odpowiedz
0 Lajków
taxido0
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
13
3
27-10-2020
Wiadomość 4 z 7 (2 853 wyświetleń)

Re.: Szybka decyzja

Umowa o pracę na czas nieokreślony - zatrudnienie od 2008 roku. Zdolność kredytowa z kalkulacji na poziomie +40% do wnioskowanej kwoty.

 

Zakup domu, rynek wtórny, wkład własny 40%.

bronek1988
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
3
10-11-2020
Wiadomość 5 z 7 (2 847 wyświetleń)

Re.: Szybka decyzja

Dzień dobry,

Sam otrzymałem informację że obecnie testowo decyzję wstępną dla

"Umowa o pracę na czas nieokreślony"

w niektórych branżach wydają w trybie uproszczonym konsultanci na infolinii (mają kalkulator) i przechodzi to odrazu do kolejki po operat albo to analizy ostatecznej.

 

Podejrzewam że to główny czynnik.

 

Pozdrawiam Serdecznie,

Dariusz Paluch

Odpowiedz
0 Lajków
taxido0
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
13
3
27-10-2020
Wiadomość 6 z 7 (2 822 wyświetleń)

Re.: Szybka decyzja

U nas status na analizę dokumentów zmienił się 23.10.2020 i dalej wstępnej nie ma. A i ostatniego dnia czasu procesowego dokładają o kolejne dwa dni. Chyba nigdy wstępnej nie dostanę takim tokiem. wniosek zarejestrowany 7.10. a umowa przedwstępna już we wrześniu podpisana.
Odpowiedz
0 Lajków
Bonucukgoz
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
1
10-11-2020
Wiadomość 7 z 7 (2 815 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Ile lat wstecz ING bierze pod uwagę w ryczałcie?

biorą 2 ostatnie lata + kwartał bieżącego.

 

Martyna, you are useless.

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

A i zapomniałem dopisać, jak będziesz w oddziale to koniecznie na miejscu upewnij się czy odblokowali dostęp. Bo ja się musiałem wracać i wszystko zajęło blisko 2 godziny. 

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Niestety w ING to częsta praktyka, blokują za byle co, ja i moja rodzina mieliśmy blokady m.in za instalacje aplikacji moje ING po raz pierwszy. Najlepsze, że tłumaczyli się tym, że nastąpiła instalac

...

29-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy