Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Sprzedaż komórki lokatorskiej a hipoteka

Chciałabym sprzedać komórkę lokatorską przynależną do lokalu mieszkalnego objętego kredytem hipotecznym. Jakie koszty i formalności się z tym wiążą i czy w ogóle jest to możliwe?
Odpowiedz
0 Lajków
Karolina7
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
17-06-2021
Wiadomość 1 z 2 (1 618 wyświetleń)

Re: Sprzedaż komórki lokatorskiej a hipoteka

Wszystko zależy od tego, czy komórka lokatorska ma swoją osobną księgę wieczystą.
Jeżeli tak i mamy na niej ustanowioną hipotekę to będziemy wymagać aneksu związanego ze zmianą przedmiotu zabezpieczenia.


Jeśli komórka wpisana jest w Księgę wieczystą mieszkania, to będziemy wymagać zmiany w księdze wieczystej. 
Ponieważ osoba, która ją kupi, możliwe że będzie chciała ją przenieść do swojej księgi wieczystej. To też wymaga zgody naszego banku. 
Tutaj również konieczny będzie aneks związany ze zmianą przedmiotu zabezpieczania.

 

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie. .
Odpowiedz
0 Lajków
WiolettaS
Moderator
Moderator icon
531
120
04-09-2015
Wiadomość 2 z 2 (1 550 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Klucz U2F służy tylko i wyłącznie do zatwierdzenia logowania.  Nie autoryzuje nim żadnych przelewów.

 

 

I tutaj właśnie mamy problem. Ty musisz wpisywać kod z sms żeby wyszedł przelew. Czyli jest to bez

...

19-04-2024
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy