Odpowiedz

Rozliczenie kredytu hipotecznego

Mam kredyt na budowe domu. Po dwóch latach wydłużyliśmy okres budowlany o rok. W listopadzie 2021 mija 36 mscy od udzielenia kredytu. Dom stoi, parter jest całkowicie wykończony do zamieszkania. Piętro zupełnie surowe. Między czasie wyszły różne wydatki, choroba. Ceny się pozmieniały. Na ten moment brakuje jeszcze kilku elementów by kierownik budowy odebrał nieruchomość i kolejnych kilku by powiedzieć, że wszystko jest to co w kosztorysie. Zwyczajnie brakło pieniędzy. Bank zgodził się na wydłużenie terninów jeśli złożę odpowiedni wniosek z dziennikiem budowy i zdjęciami postępu prac. O ile zadecyduje jakiś analityk.
Moje pytanie-co mi grozi jeśli nie dam rady wykonać wszystkiego? Czy jest możliwość, że bank zabierze mi dom albo zarząda jakiś pieniędzy za prace niewykonane? Do przeniesienia kredytu w innych bankach prosi się nas o odbiór nieruchomości a tego jeszcze nie mamy, zdolności na jakieś łatanie gotówkami też za bardzo nie. Jak to w praktyce wygląda? Dodam, że wszystkie raty są płacone w terminie.
Odpowiedz
0 Lajków
Kasdwaraz
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
15-06-2021
Wiadomość 1 z 2 (1 365 wyświetleń)

Re: Rozliczenie kredytu hipotecznego

@Kasdwaraz Jest to trudna do ocenienia sytuacja na forum naszej społeczności. Złóż wniosek o aneks dotyczący przedłużenia terminu oddania budynku. Zgłoś się do naszego doradcy hipotecznego w oddziale banku, znajdziemy wspólne rozwiązanie Emotikon: Szczęśliwy


***Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
DawidSz
Były moderator
Były moderator icon
225
47
26-11-2018
Wiadomość 2 z 2 (1 292 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

Witam, składałam wniosek przez Specjalistę w dniu 8 marca 2024. Dosyłaliśmy zaświadczenie w międzyczasie więc do analizy trafił dopiero 22 marca. Na stronie, gdzie można sprawdzać status wniosku widni

...

19-04-2024
Kredyt hipoteczny staż pracy

Hey wszystkim ! jestem od dawna zadowolonym klientem ING - miałem konto firmowe, teraz mam prywatne. Miałem też już jeden kredyt hipoteczny, który bezproblemowo spłaciłem. Chciałbym ubiegać się o nowy

...

19-04-2024
Re.: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Klucz U2F służy tylko i wyłącznie do zatwierdzenia logowania.  Nie autoryzuje nim żadnych przelewów.

 

 

I tutaj właśnie mamy problem. Ty musisz wpisywać kod z sms żeby wyszedł przelew. Czyli jest to bez

...

19-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy