Odpowiedz

Rozliczenie kredytu hipotecznego

Mam kredyt na budowe domu. Po dwóch latach wydłużyliśmy okres budowlany o rok. W listopadzie 2021 mija 36 mscy od udzielenia kredytu. Dom stoi, parter jest całkowicie wykończony do zamieszkania. Piętro zupełnie surowe. Między czasie wyszły różne wydatki, choroba. Ceny się pozmieniały. Na ten moment brakuje jeszcze kilku elementów by kierownik budowy odebrał nieruchomość i kolejnych kilku by powiedzieć, że wszystko jest to co w kosztorysie. Zwyczajnie brakło pieniędzy. Bank zgodził się na wydłużenie terninów jeśli złożę odpowiedni wniosek z dziennikiem budowy i zdjęciami postępu prac. O ile zadecyduje jakiś analityk.
Moje pytanie-co mi grozi jeśli nie dam rady wykonać wszystkiego? Czy jest możliwość, że bank zabierze mi dom albo zarząda jakiś pieniędzy za prace niewykonane? Do przeniesienia kredytu w innych bankach prosi się nas o odbiór nieruchomości a tego jeszcze nie mamy, zdolności na jakieś łatanie gotówkami też za bardzo nie. Jak to w praktyce wygląda? Dodam, że wszystkie raty są płacone w terminie.
Odpowiedz
0 Lajków
Kasdwaraz
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
15-06-2021
Wiadomość 1 z 2 (1 369 wyświetleń)

Re: Rozliczenie kredytu hipotecznego

@Kasdwaraz Jest to trudna do ocenienia sytuacja na forum naszej społeczności. Złóż wniosek o aneks dotyczący przedłużenia terminu oddania budynku. Zgłoś się do naszego doradcy hipotecznego w oddziale banku, znajdziemy wspólne rozwiązanie Emotikon: Szczęśliwy


***Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
DawidSz
Były moderator
Były moderator icon
225
47
26-11-2018
Wiadomość 2 z 2 (1 296 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Wakacje kredytowe a ubezpieczenie kredytu

Dzień dobry,

Czy do obliczania RdD do wakacji kredytowych mozna wziąć pod uwage i dodać do obliczeń obowiązkowe ubezpieczenie ochronne które płacę co miesiąc i jest sciągane razem z ratą z mojego konta

...

25-04-2024
Re.: Bankowość internetowa dla osób małoletnich 6-13 lat

Dzień dobry, kiedy wprowadzicie funkcjonalność dostępu do aplikacji ing dla posiadaczy kart Mastercard dla dzieci poniżej 13 rok życia ?

24-04-2024
Moje ING wymaga ustawienia aplikacji jako domyślną do płatności zbliżeniowych

Jak w temacie.
Zapytałbym dlaczego, ale zaczniecie pisać jak bardzo jesteśmy dla was najważniejsi i jak bardzo to dla naszego bezpieczeństwa. Powiem tylko, że w aplikacjach PKO, Millenium i Google Pay ...

24-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy