Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Rezygnacja z ostatniej transzy kredytu

Dzień dobry,

Bardzo prosiłabym o pomoc, jako że dostaję sprzeczne informacje od pracowników banku. Moja sytuacja jest następująca: mam kredyt hipoteczny, natomiast nie płacę jeszcze rat kapitałowo odsetkowych, a jedynie ubezpieczenie pomostowe (okres karencji). Chciałabym złożyć wniosek o rezygnację z ostatniej transzy, a przy tym również o skrócenie okresu kredytowania. Proszę o informację, czy jest to w ogóle możliwe w tej sytuacji i jeśli tak, w jaki sposób to rozwiązać. Jeśli dobrze rozumiem, to rezygnacja z transzy nie jest traktowana jako nadpłata kredytu.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam serdecznie!
Odpowiedz
0 Lajków
Hollyjay
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
13-07-2022
Wiadomość 1 z 2 (1 979 wyświetleń)

Re: Rezygnacja z ostatniej transzy kredytu

Możesz zrezygnować z wypłaty ostatniej transzy. Będziemy jednak wymagać dodatkowych dokumentów, które potwierdzą, że posiadasz fundusze na dokończenie inwestycji lub ich przekazanie deweloperowi. 

Rezygnacja z transzy nie jest traktowana jako nadpłata, a więc możesz złożyć wniosek o aneks, który skróci okres spłaty, jednak będzie on płatny - 200 zł. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1065
214
07-06-2017
Wiadomość 2 z 2 (1 843 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Bank chciał pobrać dwie raty w jednym terminie

Na infolinii oczywiście też nikt nie może mi pomóc tylko można złożyć reklamację, to po prostu jakiś żart z państwa strony.

11-12-2023
Re: Bank chciał pobrać dwie raty w jednym terminie

Przykro mi, jednak przez Forum nie możemy sprawdzić Twojej sytuacji w systemie. Proszę skontaktuj się z naszymi specjalistami na czacie w Moim ING lub telefonicznie +48 32 357 00 57.

Historia czatu za

...

11-12-2023
Re: Odrzucenie płatności BLIK

Skontaktuj się, proszę, z naszymi specjalistami na czacie po zalogowaniu w Moim ING. Tam będziemy Ci mogli pomóc i przyjmiemy w tej sprawie odpowiednie zgłoszenie. Nasi specjaliści dostępni są w dni r

...

11-12-2023
Najbardziej pomocni użytkownicy