Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Rezygnacja z 2 ostatnich transzy kredytu - aneks

Dzień dobry 

 

Jestem na etapie składania wniosku o kredyty hipoteczny związany z zakupem nowego mieszkania (blok w budowie). 

W miedzy czasie będę sprzedawał swoje dotychczasowe  mieszkanie w związku z powyższym mam dwa pytania związane z transzami kredytowymi. 

 

Przykładowo: 

Kapitał 20% 

Kredyt 80% 

 

Zawansowanie budowy na dzień dzisiejszy  zgodnie z harmonogram robót i harmonogramem wpłat 60%.

 

Przy sprzedaży aktualnego mieszkania najprawdopodobniej zawansowanie harmonogramu wpłat będzie na poziomie 80%. Ostatnie 20% chciałbym wpłacić z własnych środków i zrezygnować z ostatnich 2 transz i tu rodzą się dwa pytania: 

 

Czy sporządzenie aneksu i wykazanie wkładu własnego uruchomi kredyt z możliwością spłacania rat kapitałowo-odsetkowych ? 

Czy bank będzie zwlekał z uruchomieniem kredyty do czasu wykonania przez dewelopera odbioru przekazania do użytkowania budynku (ostatni etap harmonogramu)? 

 

Z góry dziękuje za merytoryczne odpowiedzi. 

Odpowiedz
0 Lajków
Hubert12
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
13-01-2025
Wiadomość 1 z 2 (568 wyświetleń)

Re.: Rezygnacja z 2 ostatnich transzy kredytu - aneks

Klient może zrezygnować z pozostałych transz po potwierdzeniu przez dewelopera, iż wszystkie wpłaty zostały już dokonane.
Rezygnacja z okresu karencji a tym samym rozpoczęcie spłat rat kapitałowo-odsetkowych jest możliwa w sytuacji, gdy na kredycie nie ma już żadnej kwoty do uruchomienia.
Nie musi czekać na odbiór nieruchomości, ale musi być albo cały kredyt uruchomiony albo wprowadzona już rezygnacja z pozostałych do uruchomienia transz.
**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
SebastianM
Moderator
Moderator icon
125
20
03-03-2023
Wiadomość 2 z 2 (279 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Hasło maskowane - pozwólcie nam je wyłączyć!

ING jako bank chwalę, za komunikację, relatywnie dobry UI,

ale z minusów to zazwyczaj ostrzegam przed tym maskowanie.

 

Rozumiem, że dla większości ludzi to jest dobry dodatkowy mechanizm bezpieczeństwa

...

16-02-2025
Problem z logowaniem do Moje ING po dodaniu nowego telefonu

Witam, Wczoraj dodałem nowy telefon do aplikacji Moje ING, otrzymałem SMS-a, że ze względów bezpieczeństwa moje bankowość internetowa została zablokowana. Próbowałem ją odblokować, ale pojawiał się bł

...

14-02-2025
Re.: Kantor w ING

Niestety ale kolega ma racje. Nie dość że kurs jest delikatnie mówiąc mało atrakcyjny w porównaniu z innymi bankami w Polsce to do tego dolicza się dziwnym trafem nigdzie nie widoczną prowizje. Przykł

...

13-02-2025
Najbardziej pomocni użytkownicy