Odpowiedz

Reklamacja Kredyt Hipoteczny

[ Edytowane ]

Dzień dobry,

Jestem świeżo po podpisaniu umowy kredytowej. Uruchomienie kredytu nastąpi za ok miesiąc. Wnioski składane były przez pośrednika. Podczas podpisywania umowy odniosłem wrażenie, że przedstawicielka banku była trochę zdziwioną marżą, którą otrzymałem (1,85%). Po powrocie do domu zgłębiłem temat i według np. https://m.bankier.pl/wiadomosc/Banki-walcza-o-kredyty-hipoteczne-nowe-promocje-w-ING-i-BZ-WBK-759429...

W trakcie, gdy składałem wniosek 13 czerwca obowiązywały dwie promocje: "mieszkaj bez kompromisów" z marżą 1,85% i prowizją 0% oraz "wiosenna wyprzedaż" z marżą 1,8% i prowizją 0%. Pozostałe warunki promocji identyczne, poza kryterium wiekowym, który przy moich 32 latach nie ma znaczenia, łapałem się na obie promocje.

Pośredniczka stwierdziła, że zawsze ta promocja dla młodych do 35 roku życia była atrakcyjniejsza, czyli "mieszkaj bez kompromisów", a analityk nie zaproponował lepszej oferty. W związku z tym, że już podpisałem umowę pani Pośrednik nie może nic zrobić.

Czuję się pokrzywdzony, że została mi zaoferowana droższa oferta. Wiadomo pomyłki się zdarzają, ale dla mnie przy kredycie na 30lat są to ponad 2100zł w odsetkach. Co mogę zrobić w związku z tym?

Odpowiedz
0 Lajków
Jerry
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
14-06-2018
Wiadomość 1 z 2 (4 752 wyświetleń)

Re: Reklamacja Kredyt Hipoteczny

Jerry Analityk kredytowy podejmuje decyzję w oparciu o wybraną ofertę w formularzu wniosku kredytowego. Jeśli zaznaczyłeś ofertę ,,Mieszkaj bez kompromisów", to analityk tylko się do niej odniósł. 
Gdy czujesz się pokrzywdzony, możesz złożyć oficjalną reklamację. Skontaktuj się z naszą infolinią reklamacyjną pod numerem 32 357 00 62. Specjaliści pracują w dni robocze od 8.00 do 19.00 i sprawdzą Twój wniosek. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1072
215
07-06-2017
Wiadomość 2 z 2 (4 711 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Aplikacja mobilna i narzędzia śledzące innych firm

Bo to nie jest natywna aplikacja, to tylko lekko zmodyfikowany widok strony mobilnej umieszczony w „aplikacji”.

19-03-2024
Re: Re.: Warunki polisy ubezpieczeniowej nieruchomości

,"Wymóg ubezpieczenia od powodzi dotyczy umów podpisanych od 12 marca 2023 r. - potrzeba zapewnienia zabezpieczenia ryzyka powodzi "

Ale jakich umów? Kredytowych? Ubezpieczeniowych?

Co znaczy "stare" um...

19-03-2024
Re: Re.: Nowy wygląd Mojego ING

Kolejna aktualizacja i 0 poprawionych błędów. Wklejam jeszcze raz listę problemów, dopóki nie dostaną naprawione:

1. Dalej są ***iane reklamy przed produktami, które posiadam
2. Gdy mam tylko jedno kont...

18-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy