Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Refinansowanie zakupu mieszkania a akt wlasnosci / kw

[ Edytowane ]

Dzień dobry,

 

jestem w następującej sytuacji:

1. Mam w 100% opłacone mieszkanie za gotówkę u dewelopera

2. Do końca września deweloper ma uzyskać dokumenty na użytkowanie budynku (koniec budowy)

3. W październiku ma zostać wydane mieszkanie, więc będzie i pozwolenie budynku i oddane mieszkanie.

4. Przeniesienie własności mieszkania (akty notarialne) ma nastąpić w styczniu, wpis do KW w okolicach lutego.

5. Budowa bloku nie jest obciążona kredytami

 

I mam następujące pytania

1. Czy w takiej sytuacji do uzyskania kredytu na refinansowanie kosztów zakupu mieszkania zanim zostanie sporządzone przeniesie własności mieszkania i wpis do KW wystarczyłyby dokumenty odbioru budynku i mieszkania?

2. Jeśli tak to czy do czasu uzyskania księgi wieczystej płaciłbym wtedy ubezpieczenie pomostowe zanim zostaną dokonane wpisy do KW?

Pozdrawiam.

Odpowiedz
0 Lajków
krecik88
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
03-09-2023
Wiadomość 1 z 4 (2 074 wyświetleń)

Re: Refinansowanie zakupu mieszkania a akt wlasnosci / kw

1. W tej sytuacji mieszkanie nie może stanowić przedmiotu kredytowania - nie możemy refinansować, ponieważ nie masz podpisanego ostatecznego aktu notarialnego. Nie może również stanowić przedmiotu zabezpieczenia, ponieważ mieszkanie nie ma założonej KW. 
2. Do czasu wpisu hipoteki, obecnie nie stosujemy już ubezpieczenia kredytu (tzw. ubezpieczenie pomostowe).

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
KamilW
Moderator
Moderator icon
63
9
19-05-2022
Wiadomość 2 z 4 (1 959 wyświetleń)

Re: Refinansowanie zakupu mieszkania a akt wlasnosci / kw

[ Edytowane ]
Rozumiem. A czy można przeprowadzić wcześniej procedurę kredytowa tak by wraz z dniem podpisania ostatecznego aktu notarialnego uruchomić kredyt? Czy musi być koniecznie zarazem i finalny akt notarialny i KW mieszkania zanim byłby przelew kredytowy?
Odpowiedz
0 Lajków
krecik88
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
03-09-2023
Wiadomość 3 z 4 (1 951 wyświetleń)

Re: Refinansowanie zakupu mieszkania a akt wlasnosci / kw

Wniosek o udzielenie kredytu możesz złożyć dopiero po ostatecznym akcie notarialnym i musi być założona Księga Wieczysta. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
KamilW
Moderator
Moderator icon
63
9
19-05-2022
Wiadomość 4 z 4 (1 873 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

To u mnie podobnie tylko ponowne dostarczenie dokumentów zmieniło status w środę i mam rzekomy termin na przyszły tydzień w majówkę. Czy wiecie już ile się czeka na podpisanie umowy?

26-04-2024
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

To trochę zawiłe, bo niby mieliśmy już wszystko w poniedziałek 15.04, później w środę 17.04, że mamy dostarczyć dokumenty i dokumenty dostarczyliśmy tego samego dnia, status z “dostarczenia” na mamy j...

26-04-2024
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

Gratuluję, czy możesz przypomnieć ile czekaliście na decyzję od momentu dostarczenia ostatnich dokumentów?

26-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy