Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Przyznanie mniejszej kwoty kredytu hipotecznego - wstępna analiza

Dzień dobry,
Wnioskowaliśmy z partnerem o kredyt hipoteczny na kwotę 363 tys zł. Dostaliśmy wynik wstępnej analizy i jest zawarta w niej informacja, że bank wstępnie deklaruje możliwość przyznania nam kredytu w wysokości 350 tys zł, czyli mniejszej niż ta kwota, na która składaliśmy wniosek. Zastanawiamy się teraz, z czym to może być związane? Partner ma działalność na zasadzie na ryczałt 8,5%, ja umowę o prace i zlecenia. Pomimo ryczałtu, byliśmy wcześniej zapewniani, że z ta kwota nie będzie problemu, ba, nasza symulacyjna zdolność była wycenienia znacznie wyżej, stąd teraz nasze zdziwienie. Czy jest możliwość, że ta kwota może jednak okazać się większa? Będę wdzięczna za pomoc.
Pozdrawiam
Odpowiedz
0 Lajków
Acetate
Doradca z ambicjami
Doradca z ambicjami icon
1
0
11-09-2019
Wiadomość 1 z 5 (1 472 wyświetleń)

Re: Przyznanie mniejszej kwoty kredytu hipotecznego - wstępna analiza

Cieszę się, że wybraliście naszą ofertę Emotikon: Szczęśliwy 
Decyzję kredytową podejmujemy dopiero po złożeniu wniosku. Wcześniej możemy przekazać informacje wstępne, które mogą różnić się od decyzji ostatecznej.
Ostateczna kwota kredytu może być wyższa, niż ta, którą zaproponowaliśmy teraz. Warto jednak rozważyć opcję wydłużenia okresu spłaty (o ile nie jest przyjęty maksymalny). Jeśli macie zobowiązania kredytowe, wpływają one na Waszą zdolność. W tej sytuacji warto zastanowić się nad ich spłatą.


Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartaK
Moderator
Moderator icon
248
75
04-09-2015
Wiadomość 2 z 5 (1 407 wyświetleń)

Re.: Przyznanie mniejszej kwoty kredytu hipotecznego - wstępna analiza

[ Edytowane ]

My też w obliczeniach mieliśmy kwotę wyższą, a decyzję wstępną dostaliśmy o prawie 50 tyś mniejszą. Powód? Tak wyszło i z tym się nie dyskutuje. Także odpowiadając - decyzja kredytowa dla was może być niższa skoro już na wstępnie zaproponowali niżej. A to, że zapewniają to pic na wodę. Nasz też zapewniali. Pewna jest tylko decyzja ostateczna Emotikon: Język

Odpowiedz
0 Lajków
roloc
Doradca z ambicjami
Doradca z ambicjami icon
7
0
23-09-2019
Wiadomość 3 z 5 (1 175 wyświetleń)

Re.: Przyznanie mniejszej kwoty kredytu hipotecznego - wstępna analiza

Wnioskowalismy z mężem o kredyt na budowę domu W wys 250tys. Wg analityka kwota ta nie wystarczy i mamy wyłożyć że środków własnych 50tys lub zwiększyć kwotę kredytu. Zawniskowalismy więc o kredyt o 300tys na co analityk stwierdził że możemy dostać 280tys A 20tys mamy wyłożyć z własnych środków na zakup materiału. Skąd takie warunki? Zdolność kredytowa jest dużo wyższe A wkład własny czyli działka oraz tzw stan zerowy to 180tys . Skad takie wymogi? Ktoś miał podobnie? Dodam że są to informacje wymagania jakie otrzymał nasz doradca od analityka z ing
Odpowiedz
0 Lajków
Ciekawa88
Nowy w branży
Nowy w branży icon
3
0
12-09-2019
Wiadomość 4 z 5 (904 wyświetleń)

Re: Re.: Przyznanie mniejszej kwoty kredytu hipotecznego - wstępna analiza

Ciekawa88, poza możliwościami finansowymi sprawdzamy również, czy środki które chcesz przeznaczyć na budowę wystarczą, aby nieruchomość była oddana do użytku. 


Minimalną kwotę prezentujemy po wypełnieniu kosztorysu, natomiast sprawdzimy również projekt budowlany. Ostateczną decyzję podejmujemy indywidualnie. Proszę skontaktuj się w tej sprawie z opiekunem Twojego wniosku. 
 


Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.

Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

Odpowiedz
0 Lajków
KarolinaM
Moderator
Moderator icon
125
37
19-03-2018
Wiadomość 5 z 5 (842 wyświetleń)
Najbardziej pomocni użytkownicy