Odpowiedz
Dzień dobry,
Jak bank traktuje sytuację w której rzeczoznawca w operacie wliczył do powierzchni użytkowej powierzchnię garazu, który jest w bryle budynku.
Dodam, że jest to garaż tylko na papierze - w projekcie. Pomieszczenie te ma w rzeczywistości zupełnie inne przeznaczenie.
Odpowiedz
0 Lajków
Stefek73
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
30-01-2020
Wiadomość 1 z 3 (4 104 wyświetleń)

Re.: Operat

Czy przed przekazaniem do banku muszę zmienić operat?
Odpowiedz
0 Lajków
Stefek73
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
30-01-2020
Wiadomość 2 z 3 (4 094 wyświetleń)

Re: Re.: Operat

[ Edytowane ]

 

 @Stefek73 Jeżeli pomieszczenie nie pełni funkcji garażu operat jest wykonany prawidłowo. Poprosimy Cię o przedstawienie dokumentów, które dotyczą zmiany pomieszczenia. Jeśli jednak pomieszczenie jest garażem, nie zaliczymy go do powierzchni użytkowej. W tej sytuacji konieczna będzie zmiana operatu. Zachęcam Cię do kontaktu z opiekunem Twojego wniosku. Opiekun przekaże Ci szczegóły oraz podpowie, co w takiej sytuacji.


***Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
DawidSz
Były moderator
Były moderator icon
225
48
26-11-2018
Wiadomość 3 z 3 (4 016 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
rozliczenie pow. kupionego mieszkania

Dzień dobry,

od pół roku mam kredyt hipoteczny w ING. Po wybudowaniu budynku okazało się, że moje mieszkanie jest o 0.05 m2 mniejsze niż w projekcie - w związku z tym, zgodnie z zapisami umowy dewelope

...

16-01-2026
Re: Dodawanie konta z innego banku

Może przydałaby się informacja na stronie, że PKO po prostu nie działa, skoro problem występuje od listopada zeszłego roku?

16-01-2026
Re: Re.: Katowice Szopienice - brak wpłatomatu

Cześć, 

W 2024 roku zostały "przekazane sugestie do odpowiedniego działu" - proszę o informacje jaką decyzję podjął odpowiedni dział? Kiedy i pod jakim adresem zostanie postawiony wpłatomat? 

15-01-2026
Najbardziej pomocni użytkownicy