Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Okres karnecji, rezygnacja z ostatniej transzy

Dzień dobry
W kwietniu 2021 uruchomiliśmy kredyt hipoteczny na budowę domu. W obecnej sytuacji nie chcemy uruchamiać drugiej transzy - że względu na wysokość raty itp.
Chcielibyśmy dokończyć budowę ze środków własnych. Problem w tym, że na pewno nie uda nam się zamknąć budowy przed upływem okresu budowlanego(okresu karnecji) - na jak długo można przedłużyć okres budowlany?
Co w sytuacji kiedy okres karnecji się skończy, budowa nie będzie ukończona, a my nie uruchomimy drugiej transzy?
Czy można zrezygnować z drugiej transzy w trakcie budowy tzn. bez udokumentowania ukończenia inwestycji?

Odpowiedz
0 Lajków
Kabaczka
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
16-06-2022
Wiadomość 1 z 4 (2 704 wyświetleń)

Re: Okres karnecji, rezygnacja z ostatniej transzy

Jeśli chcesz wydłużyć sam okres budowlany, który łącznie nie przekroczy 36 miesięcy, taki wniosek możesz złożyć przez Moje ING.

 

W przypadku wydłużenia dodatkowo okresu karencji, okres wydłużenia zależy od indywidualnej sytuacji kredytobiorcy.
Wymagane jest złożenie wniosku o aneks, wraz z dokumentami dotyczącej aktualnej sytuacji finansowej.
Listę niezbędnych dokumentów przedstawi Ci nasz specjalista. Skontaktuj się z nami w placówce bankowej - miejscu spotkań albo przez naszą infolinię pod numerem +48 32 357 00 57.
Koszt aneksu to 200 zł.

 

Warunkiem rezygnacji z wypłaty kolejnej transzy jest:

  • zakończenie inwestycji (potwierdzone dokumentami – spełniony warunek umowy) albo
  • posiadanie środków własnych pozwalających na zakończenie inwestycji - w tym przypadku również inwestycja musi zostać rozliczona. 




-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
772
171
04-09-2015
Wiadomość 2 z 4 (2 626 wyświetleń)

Re: Okres karnecji, rezygnacja z ostatniej transzy

Załóżmy, że przedłużymy okres budowalny, ale nie przedłużymy okresu karencji. Czy ostatnia transza będzie musiała zostać wtedy uruchomiona automatycznie? 

Odpowiedz
0 Lajków
Kabaczka
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
16-06-2022
Wiadomość 3 z 4 (2 577 wyświetleń)

Re: Okres karnecji, rezygnacja z ostatniej transzy

Jeśli nie zrezygnujesz z wypłaty z transzy, wszystko musi się odbyć zgodnie z terminami wskazanymi na umowie. 

Od momentu jak zakończy się okres karencji będziesz płacić ratę kapitałowo - odsetkową od uruchomionej części kredytu. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
NataliaKr
Moderator
Moderator icon
408
81
18-01-2021
Wiadomość 4 z 4 (2 526 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Tak, wczoraj dostaliśmy informację o zakończonej analizie i wstępną decyzję. Ja śledzę wpisy o ich czasach procesowych i były zgodne ze stanem faktycznym. Dzisiaj nadal są wnioski z 4.03 - czas analiz...

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Przepraszamy za dłuższy czas odpowiedzi. Temat jest analizowany po naszej stronie. Damy znać jeśli wprowadzone będą zmiany w tym zakresie.

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Dzień dobry,

Czy ma już Pani decyzję?

Ja złożyłam wniosek 6.03, od 8.03 jest w analizie. Nie proszono mnie o dodatkowe dokumenty, miałam operat zewnętrzny, 19.03 ING sprawdzał mnie w BIK i nadal beż żad

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy