Odpowiedz

Odbiór domu

Hej, mam pytanie. Kończe budowe domu - czas mam do września 2022 i teraz tak:

1. Wiem, że mogę złożyć aneks do umowy i przedłużyc okres karencji i tak chce zrobić, ponieważ nie wyrobie się ze wszystkimi rzeczami założonymi w kosztorysie

2. Co jeśli skończę budowe powiedzmy w czerwcu, ale tylko jeśli chodzi o środek a nie o działke, kostke itp.

Czy zrobienie odbioru domu wiąże się z zakończeniem budowy w banku?

Chodzi mi o to, że założmy w czerwcu 2022 zakończe budowe, zgłoszę to i sam dom w środku zostanie wykończony i bedzie nadawał się do zamieszkania, ale nie zrobie rzeczy poza domem bo potrzebuje na to więcej czasu. Czy odbiór domu przez kierownika wiąże się z zakończeniem prac w banku?

Czy mogę zrobić odbiór przez kierownika w czerwcu 2022 a np. dopiero w 2024 zglosić się do banku i zakończyć okres karencji?

Odpowiedz
0 Lajków
Booster
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
7
5
20-02-2021
Wiadomość 1 z 2 (2 310 wyświetleń)

Re: Odbiór domu

Rzeczywiście, możesz złożyć wniosek o przedłużenie okresu karencji, maksymalnie do 36 miesięcy. W tej sprawie powinnaś się skontaktować z naszą infolinią (32 357 00 57). Przygotujemy dla Ciebie aneks do umowy, a następnie zaprosimy do oddziału, żebyś mogła go podpisać. Koszt takiego aneksu to 200 zł.

Prace rozliczymy zgodnie z tym, co jest zawarte w kosztorysie. Jeśli figuruje tam informacja o kostce brukowej, to musi być ona położona. Do wniosku o zakończeniu prac powinnaś dołączyć zdjęcia, zgodne z kosztorysem oraz potwierdzenia odbioru z Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego.
 


Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartynaC
Moderator
Moderator icon
421
93
12-04-2017
Wiadomość 2 z 2 (2 261 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

A i zapomniałem dopisać, jak będziesz w oddziale to koniecznie na miejscu upewnij się czy odblokowali dostęp. Bo ja się musiałem wracać i wszystko zajęło blisko 2 godziny. 

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Niestety w ING to częsta praktyka, blokują za byle co, ja i moja rodzina mieliśmy blokady m.in za instalacje aplikacji moje ING po raz pierwszy. Najlepsze, że tłumaczyli się tym, że nastąpiła instalac

...

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

29-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy