Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Odbiór budynku zakończenie prac budowlanych

Witam, zastanawia mnie jak wyglada odbiór budynku przez bank . Rozumiem ze po zakończeniu prac robię zdjęcia które przesyłam do banku w celu weryfikacji z kosztorysem. Stad moje pytanie co konkretnie musi być zrobione w domu żeby bank uznał taka budowę za zaskoczona ? Czy musi być elewacja czy wystarczy ocieplenie zaciągnięte jasnym klejem ? Co z wykończeniem tarasu ? Ocieplenie poddasza ? Jakie inne istotne elementy wewnątrz musza być zrobione ? Pytam ponieważ kosztorys jest dość ogólny a słyszałem różne historie ze banki czepiały się ze np przy schodach brak barierek albo ze tarasy nie są wykończone itd
Odpowiedz
0 Lajków
Mario32
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
10-05-2021
Wiadomość 1 z 4 (8 294 wyświetleń)

Re: Odbiór budynku zakończenie prac budowlanych

Żebyśmy uznali, że inwestycja jest zakończona, powinieneś przesłać nam:

  • zdjęcia wykonanych prac oraz
  • dziennik budowy.

Prace powinny być wykonane zgodnie z kosztorysem. Jeśli na przykład kosztorys uwzględnia wykończenie tarasu, powinien być on skończony. 
Możesz dodać maksymalnie 20 plików o łącznej wielkości do 10MB.
 

Dokumenty możesz nam wysłać w swojej bankowości:

  • Wejdź do sekcji Kredyty i w szczegóły kredytu hipotecznego.
  • Wybierz Wnioski a następnie Potwierdzenie spełnienia warunków umownych.
  • Wybierz rodzaj dokumentu, który chcesz nam przesłać i skorzystaj ze wskazówek, które zobaczysz na ekranie.
  • Dodaj pliki i wyślij.
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie. .
Odpowiedz
0 Lajków
WiolettaS
Moderator
Moderator icon
531
120
04-09-2015
Wiadomość 2 z 4 (8 247 wyświetleń)

Re: Odbiór budynku zakończenie prac budowlanych

Rozumiem, nie mniej jednak kosztorys jest bardzo ogólny i nie sprecyzowany dlatego jest wiele wątpliwości . Np rodzaj prac pod tytułem stropy , schody wylewki - czy musza tez być wykonane tarasy zewnętrze ? Jeżeli tak to w jakim zakresie ? Jak bank ustosunkowuje się do tego ze budynek jest odebrany przez nadzór budowlany czy równoznaczne jest to z odbiorem budynku przez bank i zakończeniem okresu budowlanego pomimo braku np elewacji (jest samo ocieplenie ) braku drzwi wewnętrznych oraz tarasów zewnętrznych ?
Odpowiedz
0 Lajków
Mario32
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
10-05-2021
Wiadomość 3 z 4 (8 235 wyświetleń)

Re: Odbiór budynku zakończenie prac budowlanych

[ Edytowane ]

Abyśmy mogli odpowiedzieć konkretnie na Twoje pytanie, musimy mieć wgląd w Twój kosztorys. Dlatego prosimy o kontakt z naszą infolinią - 32 357 00 57. Jest czynna w dni robocze od 8:00 do 20:00 i w soboty od 8:00 do 16:00.
 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1074
215
07-06-2017
Wiadomość 4 z 4 (8 112 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Kredyt hipoteczny staż pracy

Szanowna Pani Magdaleno, to nie jest odpowiedź na moje pytanie - wszystko w odpowiedzi znam ponieważ sprawnie poruszam się po aplikacji oraz opisach kredytów. Pracownicy na infolinii nie wiedzą jak ro

...

20-04-2024
Re: Wpłatomat Planet Cash pobrał gotówkę ale nie zaksięgował.

Wyśle prośbę o przyspieszenie rozpatrzenia Twojego zgłoszenia do odpowiedniego działu. 

20-04-2024
Re: Kredyt hipoteczny staż pracy

Cześć,
miło mi, że masz pozytywne doświadczenia związane z naszym bankiem Emotikon: Szczęśliwy 

Ofertą kredytów hipotecznych zajmują się nasi eksperci hipoteczni w placówkach banku.

Na kontakt z naszym specjalistą możesz

...

20-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy