Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Re: Nadpłata odsetek - kredyt hipoteczny w transzach

Dowiadywałam się wczoraj w banku i tak jest, że nadpłaca się kapitał nie odsetki. Nikt nie mówi o spłacie połowy kredyty w okresie karencji, tylko kilka stówek a to jest różnica. 

Odpowiedz
0 Lajków
agaa55
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
14
4
09-08-2021
Wiadomość 11 z 13 (2 288 wyświetleń)

Re: Nadpłata odsetek - kredyt hipoteczny w transzach

Wszystko zależy od tego, jak bardzo chcesz skrócić.

A skracanie okresu jak najbardziej ma sens przy nadpłatach, bo koszty kredytu będą niższe (i to może być dobrych kilka tysięcy) niż przy wyłącznie zmieszaniu raty. Także sądzę, że np. raz na rok warto jednak ten aneks skracający podpisać.

czarna666
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
134
42
01-04-2020
Wiadomość 12 z 13 (2 287 wyświetleń)

Re: Nadpłata odsetek - kredyt hipoteczny w transzach

Tak masz rację, przy nadpłacie kredytu warto najpierw spłacić ratę zgodnie z harmonogramem a później zrobić nadpłatę. Też to ma znaczenie w przypadku comiesięcznej nadpłaty,  nadpłata dzien po zejściu raty powoduje , że spłaci się kapitał a odestki będą mniejsze. 

agaa55
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
14
4
09-08-2021
Wiadomość 13 z 13 (2 280 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

Witam, składałam wniosek przez Specjalistę w dniu 8 marca 2024. Dosyłaliśmy zaświadczenie w międzyczasie więc do analizy trafił dopiero 22 marca. Na stronie, gdzie można sprawdzać status wniosku widni

...

19-04-2024
Kredyt hipoteczny staż pracy

Hey wszystkim ! jestem od dawna zadowolonym klientem ING - miałem konto firmowe, teraz mam prywatne. Miałem też już jeden kredyt hipoteczny, który bezproblemowo spłaciłem. Chciałbym ubiegać się o nowy

...

19-04-2024
Re.: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Klucz U2F służy tylko i wyłącznie do zatwierdzenia logowania.  Nie autoryzuje nim żadnych przelewów.

 

 

I tutaj właśnie mamy problem. Ty musisz wpisywać kod z sms żeby wyszedł przelew. Czyli jest to bez

...

19-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy