Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Nadpłata kredytu hipotecznego, prowizja

Dzien dobry,
mam pytanie o nadplate kredytu hipotecznego w bankowości internetowej. Ile to potrwa? Zapewniam na koncie pieniądze na zadeklarowaną kwotę nadplaty oraz prowizję i co dalej? Kiedy te kwoty schodzą z konta?
I jeszcze pytanie dodatkowe: w aktualnej ofercie kredytów hipotecznych w ogóle zrezygnowaliście z pobierania prowizji od nadplat. W mojej umowie, podpisanej kilka m-cy temu, ta prowizja niestety jest. Czy jest w ogóle sens pisać pismo do ING z "wnioskiem" / prośbą o zniesienie tej prowizji w moim przypadku? Emotikon: Szczęśliwy

Odpowiedz
0 Lajków
magda_lenka
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
35
2
26-06-2017
Wiadomość 1 z 4 (8 473 wyświetleń)

Re: Nadpłata kredytu hipotecznego, prowizja

Nadpłatę realizujemy do dwóch dni roboczych z datą złożenia dyspozycji.

Obowiązuje zapis z umowy kredytowej. Przykro mi, nie stosujemy obecnych ustaleń dla umów zawartych wcześniej.

 



-----------------
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Jeśli chcesz szybciej uzyskać odpowiedź, zachęcamy Cię do kontaktu na czacie w Moim ING lub skorzystania z Wirtualnego Asystenta
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
808
176
04-09-2015
Wiadomość 2 z 4 (8 431 wyświetleń)

Re: Nadpłata kredytu hipotecznego, prowizja

@AgnieszkaBin, dziękuję za odpowiedź. Czy prowizja pobierze się równocześnie z kwotą nadpłaty?

Odpowiedz
0 Lajków
magda_lenka
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
35
2
26-06-2017
Wiadomość 3 z 4 (8 429 wyświetleń)

Re: Nadpłata kredytu hipotecznego, prowizja

Tak. Jeśli mamy pobrać prowizję, pobierzemy ją w dniu realizacji nadpłaty.

 

---
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MarcinB
Były moderator
Były moderator icon
445
145
04-09-2015
Wiadomość 4 z 4 (8 345 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
rozliczenie pow. kupionego mieszkania

Dzień dobry,

od pół roku mam kredyt hipoteczny w ING. Po wybudowaniu budynku okazało się, że moje mieszkanie jest o 0.05 m2 mniejsze niż w projekcie - w związku z tym, zgodnie z zapisami umowy dewelope

...

16-01-2026
Re: Dodawanie konta z innego banku

Może przydałaby się informacja na stronie, że PKO po prostu nie działa, skoro problem występuje od listopada zeszłego roku?

16-01-2026
Re: Re.: Katowice Szopienice - brak wpłatomatu

Cześć, 

W 2024 roku zostały "przekazane sugestie do odpowiedniego działu" - proszę o informacje jaką decyzję podjął odpowiedni dział? Kiedy i pod jakim adresem zostanie postawiony wpłatomat? 

15-01-2026
Najbardziej pomocni użytkownicy